Dnevna zagonetka
Dnevna zagonetka

FIA utržila više od 19 milijuna dolara: Mercedes je za nastup u novoj sezoni morao platiti skoro 5 milijuna

Ante Vetma

Obavijest

Primijetili smo da koristite AdBlock. Razumijemo, ali F1puls je toliko posjećen da su mjesečni troškovi servera jako visoki.

Dio tih troškova podmirujemo samim prikazom reklama, a one nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da ga na ovoj stranici onemogućite. Hvala.

Najnovije s foruma

Forum portala je otvoren samo za članove. Molimo, registrirajte se.

FIA utržila više od 19 milijuna dolara: Mercedes je za nastup u novoj sezoni morao platiti skoro 5 milijuna

Ante Vetma

Prije početka svake nove F1 sezone – ekipe koje će sudjelovati u svjetskom prvenstvu FIA-i moraju platiti kotizaciju. S obzirom na postojeći sustav – najveći iznos morao je dati Mercedes, a najmanji – Haas.

Kako to tumači četvrti dodatak novog sportskog pravilnika za nadolazeću sezonu, ekipe su morale platiti 5.770 dolara za svaki bod kojeg su osvojile u prethodnoj sezoni. Iznimka je konstruktorski prvak koji je za svaki bod morao platiti 6.926 dolara. Tako je Mercedes za svojih 613,5 bodova morao platiti više od 4,2 milijuna dolara. Povrh toga, svima se pribraja “osnovni iznos” od 577.278 dolara.

Kad se sve zbroji, FIA će iz ove prihodovne stavke utržiti više od 19 milijuna dolara.

Red Bull je dao nešto manje od 4 milijuna dolara, a iza njih su Ferrari i McLaren sa značajno skromnijim iznosima.

EkipaBodoviIznos prema bodovimaUkupan iznos
Mercedes613,54.249.1014.826.379
Red Bull585,53.378.3353.955.613
Ferrari323,51.866.5952.443.873
McLaren2751.586.7502.164.028
Alpine155894.3501.471.628
Alpha Tauri142819.3401.396.618
Aston Martin77444.2901.021.568
Williams23132.710709.988
Alfa Romeo1375.010652.288
Haas00577.278

Zadnji donatori:
Vordas
zekohonda

Patreoni:
lukarak
Become a Patron!

Bok , F1puls autori su dosad napisali 10061 vijesti i tekstova. Ako cijeniš što radimo svaki dan već 8 godina, podrži nas
💳 kreditnom karticom, PayPalom ili Revolutom.
Više informacija »

Ante Vetma
Pulsmedia autor
4050 članaka Više o autoru

Primijetili smo da koristite AdBlock. Razumijemo, ali Pulsmedia portal je toliko posjećen da su mjesečni troškovi servera jako visoki.

Dio tih troškova podmirujemo samim prikazom reklama, a one nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da ga na ovoj stranici onemogućite. Ako želite u potpunosti ukloniti reklame, možete postati donator portala. Hvala.

Više o temi: #FIA#Sezona 2022.

Komentiraj

5 komentara

  1. Niki Lauda wapi Donator Prikaži

    Presipavanje iz šupljeg u prazno….

    Prvo FOM plati momčadima novce koji ovise o bodovima, pa onda momčadi plaćaju novce ovisne o bodovima FIAi…..
    Umjesto da FOM to plati odmah…. a FIA da uzme neke simbolične novce iste od svakog natjecatelja kao kotizaciju za natjecanje jer još nisam čuo da prijava na natjecanje košta ovisno o tome koje si mjesto osvojio prošle godine. Tako da nisam siguran da je ovo baš “ustavno”….

    Ali eto – vrti se para.



    13

    0
  2. Ljudi ovo nisu neki novci. Ovo je smijurija. U f1 se okreću milijarde. Kakvih 19 milijuna ? Kakvi bakrači ?



    1

    2
  3. Renault zd1400rt Prikaži

    Izh Williams a proklinju VN Belgije 😂



    2

    0