Ferrari je službeno objavio kako će Cadillac u svojim prvim sezonama biti pogonjen njihovim motorima.
General Motors ulazi u F1 s tvorničkom ekipom 2026., no svoj motor imat će najranije 2028. Izvorni plan nove ekipe uključivao je Renaultove motore, ali su Francuzi u međuvremenu odustali od proizvodnje vlastitih motora, stoga će uskočiti Ferrari koji trenutno opskrbljuje Haas i Sauber – ekipu koja 2026. postaje Audi.
Iako se Andrettijevo ime maksimalno izbjegavalo u službenim objavama vezanim uz GM-ovu ekipu, Ferrari ga je naveo u svom priopćenju:
“Ferrari N.V. danas objavljuje višegodišnji ugovor s Andretti Formula Racing LLC-jem s početkom od 2026., a u vezi dobavljanja pogonskih jedinica i mjenjača trkaćem timu pod vodstvom TWG Globala i General Motorsa, pod uvjetom da Andretti Formula Racing LLC dobije pismenu potvrdu FIA-je i F1 da je njihov ulazak u FIA F1 Svjetsko prvenstvo 2026. prihvaćen i odobren.”
Preostalo vam je 0 reakcija za dodijeliti. 😥 Ova funkcija je dostupna za naše donatore i pretplatnike.
Morate biti logirani za komentiranje.
Bok, internet se promijenio. Sadržaj, vrijeme, znanje i rad uložen u portal koštaju i bez vaše pomoći - ove zajednice više ne bi bilo.
Ako cijeniš što radimo svaki dan već 8 godina, podrži nas tako da postaneš pretplatnik ili doniraš iznos po volji.
Formula 1 je najbrže rastući sport na planetu, a Pulsmedia najaktivniji hrvatski sportski portal.
Kontaktiraj nasSve fotografije vlasništvo su ekipa Formule 1 ili Pirelli media centra.
Reakcije na komentar
Samo prijavljeni korisnici mogu vidjeti tko lajka komentare.
Molimo, prijavite se ili registrirajte.
Bravo za Ferrari. Veselim se novoj ekipi.
5
0