Kad i kako Verstappen može postati dvostruki svjetski prvak?

Izdvojeno

Ante Vetma

Prije 2 godina 2 min 14 komentara

Iako je početak sezone obećavao da ćemo imati novu napetu sezonu – serija grešaka od strane Ferrarijevih stratega, vozača, ali i nepouzdanost pogonske jedinice dovela nas je u situaciju da već nakon 16 utrka imamo izvjesno tko će biti novi svjetski prvak.

Razmak između Maxa Verstappena i Charlesa Leclerca trenutno iznosi 116 bodova i sve nade Tifosa odavno su uništene. Petom pobjedom u Monzi Verstappen nam je olakšao kalkulacije za nadolazećih šest utrka.

Ispred nas su Singapur, Japan, SAD, Meksiko, Brazil i Abu Dhabi. Pet od šest spomenutih utrka nosit će maksimalno 26 bodova za pobjedu, a u Brazilu ćemo vidjeti sprint format tijekom kojeg se teoretski može osvojiti i 34 boda. Prema tome, Max bi u Singapuru slavio ako njegova prednost bude veća od 138 bodova. Odnosno, treba osvojiti 22 boda više od Leclerca koji bi prolongirao rješenje ako bude barem osmi. Ako završi na devetom, desetom mjestu ili ništa od toga – počet ćemo gledati što radi Sergio Perez koji će ostati jedini vozač koji u teoriji može zaustaviti Verstappena. Meksikancu će za to trebati barem četvrto mjesto.

Ipak, prema svemu dosad viđenom – vjerojatnije je da će se odluka donijeti u Suzuki samo tjedan dana nakon Singapura. Od tamo Verstappen treba otići sa 112 bodova prednosti.