Puls2020: Kiša u Austriji, Filipić sjajnom strategijom zaobišao Frankyja i došao na korak do osvajanja turnira [anketa]

Izdvojeno

Pulsmedia portal

Prije 3 godina 2 min 4 komentara

Filipić je novom pobjedom u Austriji došao na korak do osvajanja turnira, i to nakon što je opet imao borbu na stazi s FrankyPi u Ferrariju. Filipić je imao pole position, ali je odmah na početku izgubio vodstvo boljim startom Frankyja. Međutim, odluka da uđe po intermedij gume u trenutku kad je sigurnosni automobil bio na povratku u boks pokazala se ključnom. Franky je pokušao ostati na softu još dva kruga što ga je koštalo više od 10 sekundi. Filipić je od tog trenutka krstario do kraja uz ugodnu prednost.

Iza njega je bilo odličnih borbi, kako to i priliči stazi u Austriji. Almighty, xEmperor i Meks su se borili za 3., 4. i 5. mjesto, a Darrian je odličnu prvu fazu utrke upropastio kad je otišao u boks po hard gume. Naravno, dolaskom kiše ta je strateška odluka pala u vodu i izgubio je previše pozicija. Do kraja je odradio nekoliko sjajnih pretjecanja, uključujući i onaj nad Duxom u posljednjem sektoru posljednjeg kruga, te je u cilj ušao na 6. poziciji. Profitirao je i od brojnih kazni koje su imali vozači ispred njega.

Zvijezda utrke bio je miljević koji je imao incident skoro svaki put kad bi se režiser prebacio na njegov bolid. Na kraju je završio na 11. mjestu i ostao bez bodova.

Mario je nakon razočaravajućih kvalifikacija odlično napredovao u utrci i završio na pobjedničkom postolju.

Najbrži krug utrke napravio je ifilipic17, čime je danas utržio čak 26 bodova.

Cijelu utrku možete pogledati na našem YouTube kanalu – ovdje.