Bok! F1puls dio troškova podmiruje prikazom reklama. Stoga, kako bismo mogli nastaviti raditi ono što radimo od 2015. - molimo da za ovu stranicu onemogućite AdBlock. Hvala :)
Forum portala je otvoren samo za članove. Molimo, registrirajte se.
Lewis Hamilton ostvario je peti pole position na stazi u Barceloni i to za pet stotinki ispred Valtterija Bottasa. Treći je završio Max Verstappen, dok su krug petorice zatvorili Sergio Perez i Lance Stroll u Racing Pointu.
Na početku treninga, došla je vijest kako je incident između Ocona i Magnussena prošao bez kazni.
Nakon prvih stintova, Racing Point je pokazao svoju pravu brzinu na stazi. Perez je odvezao drugo vrijeme runde, i to samo osam stotinki zaostatka za Hamiltonom, dok se Stroll smjestio na treće mjesto te su tako uspjeli razdvojiti Mercedese.
U drugom stintu, Bottas je uspio vratiti drugu poziciju, dok su svoja vremena popravili Albon, Norris, Hamilton i Leclerc. Vettel je bio u zoni ispadanja, no uspio je proći dalje, a Kimi Raikkonen je odvozio sjajan krug i uspio po prvi put ove sezone proći u drugu rundu.
S druge strane, oba Haasa, oba Williamsa i Antonio Giovinazzi nisu bili te sreće te su ispali.
Na vrhu nije bilo većih iznenađenja. Hamilton je postavio najbrže vrijeme, dok je Carlos Sainz uspio odvoziti četvrto vrijeme. Perez je imao sjajan prvi sektor, no, na jednom dijelu staze je izgubio zadnji kraj te je time pokvario svoj krug.
U drugom izlasku, kao i u prvoj rundi, vidjeli smo gužvu na stazi i par borbi za što bolju poziciju.
Perez, Albon i Stroll su uspjeli pronaći bolji tempo te popraviti svoja vremena. Norris je napravio pogrešku te nije uspio popraviti svoje vrijeme te je ostao na devetom mjestu. Vettel se nalazio na desetom mjestu, i kada se činilo kako će Nijemac ipak proći, Gasly je odvozio peto vrijeme runde i izbacio Vettela. Zaostatak za desetoplasiranim Norrisom je bio samo dvije tisućinke!
Osim Vettela, oba Renaulta, Kvjat i Raikkonen su se oprostili od kvalifikacija.
Oba Racing Pointa su nestrpljivo čekala zeleno svjetlo kako bi krenuli u zadnju rundu. No, nadu u bilo kakvo čudo je pokvario dvojac iz Mercedesa.
Oba vozača su otišla na vremena ispod 1.16. te su čak sedam desetinki iza sebe ostavili trećeplasiranog Verstappena u Red Bullu, dok je razlika između Hamiltona i Bottasa bila samo pet stotinki. Sainz je, unatoč dobrom prvom sektoru, ulaskom u drugi, blokirao kotače na zavoju te tako morao odustati od kruga.
Svi su se vratili nakon toga po nove gume i izašli ponovno na završni krug. Leclerc je prijavio nekakav čudni zvuk koji je dolazio iz motora. Unatoč tome, uspio je popraviti svoje vrijeme, kao i Norris i Gasly. Sainz je uspio sklopiti dobar krug te doći do sedme pozicije, ispred momčadskog kolege. Ostatak nije mogao parirati Mercedesima, a Bottas nije uspio pronaći dodatnu brzinu te je završio iza Hamiltona.
Alexander Albon je došao do pete pozicije, te se smjestio ispred dvojca iz McLarena. Leclerc je došao tek do devete, dok Gasly nije mogao bolje od desete pozicije.
Utrka je sutra na rasporedu od 15:10, a svih top 10 vozača će startati na soft komponenti!
Morate biti logirani za komentiranje.
Bit će red jaku kavu skuhati prije utrke, jer po svemu sudeći bit će sve samo ne neizvjesno.
17
2
Vjerojatno si u pravu, al ja se nadam da bi gume mogle bar malo zakomplicirati stvari. Makar znaš kak vele za nadu 😉
11
0
Ma meni se čini da samo corona ovo prvenstvo može učiniti malo neizvjesnijim. Ne da priželjkujem – samo konstatiram… da me se ne shvati krivo.
12
1
Neizvjesniji su bili izbori u Bjelorusiji,ovo je vise i bogu dojadilo
15
2
Ferrariju bi bilo najbolje da promjene ime da ne brukaju vise ime Ferrari
27
4
Predlazem Zastava kad su vec u koncernu…
1
0
Ni boju ne moraju mijenjati, samo logo
1
0
Neke stvari sad stvarno imaju vise smisla 🙂
6
0
Stari konj u Alfi samo 2 desetinke sporiji od Vettela
Nadam se da u Ferrariju jos uvijek imaju kalup za Kimijjevo sjedalo.
20
10
Jasno je da Vettel mora i može bolje.
Bolid je smeće.
13
1
Po tome samo 2 na gridu nisu smece 👍
16
0
Tu si u pravu, nije baš na čast Vettlu ali mislim da mu je ova pozicija na startu bolja nego Leclercova. Jer mogli bi nešto i izvuć više od bolida ako se poigraju sa taktikom. Iako je teško sa kantom izvuć puno više mogu bar probat. Makar očekivat od današnjeg Ferraria da pogodi sa taktikom je otprilike ko očekivat sedmicu na lotu.
9
0
A inace su u taktici kraljevi pa se tome bas nadamo sutra…spas u zadnji cas ahhhh
6
1
Na medium gumama
4
0
Je li opet fantaziraš ili si ozbiljan?
Kimi niti je brz, niti perspektivan. Giova je redovito li la s njim, često i brži, a znamo koji je to kalibar vozača.
Vettel je grozan, ali dovoditi ovog penzića je takva glupost da se o tome ne treba ni šaliti.
13
4
Giova je očajan u utrci. U ove dvije godine možda je 3 puta ostao ispred
Evo kaže kimi da nisu imali više softa pa su morali na medium u q2
https://f1share.page.link/Gb4YrvWZspB4EqQm9
3
0
Gio je svojevremeno bio spasitelj u Ferkanu na simulatoru sa petka na subotu.
1
1
Kako nije brz. Dvije desetinke od Vettela i samo četiri od Leca na mediumu, a ne softu i u Alfi, a ne Ferrariju. Momčadski kolega sekundu sporiji. To je zadnje stanje stvari.
Ne traži se perspektivnost traži se netko tko će osvojiti više od nula bodova do kraja ove sezone. Perspektivnost dolazi iduće godine.
0
1
Šteta što Bottas nije iskoristio Hamovu grešku u zadnjen krugu i skočio na pole. Ovako smo zakinuti za jedno pretjecanje u prvom zavoju.
19
2
Mislim da nismo. .mrgreen:
Uzeće Max Bottasa, na čišćoj je strani
12
1
Bottas ne bi uspio iskoristit niti bon za besplatan grah.
41
2
Napeto izgleda kad Lewis priča tj odgovara na Herbertova pitanja.
6
0
A i pitanja su mu za istrat zmaja iz gnijezda.
8
0
koja dosada od kvalifikacija..
5
4
Kimi u ferari.
11
6
Kako je bilo ono prije jedna godina kad je ferrari isho 0.3 ispred merc hamilton kaze cini se da kao ovaj ferrari ide na mlazni pogon kad je isho jebeni 0.3 a sad oni lagano 1.1 ispred ostalih i sve je normalno nema mlazni pogon nema jambo jeta
22
4
Oni idu na pogon svemirske letjelice,sad vidis kakav je to smrad od vozaca,puuuuujjjj
8
5
U njegovom bolidu Latifi bi bio svjetski prvak 1/1
A možda i njegov mehaničar
5
6
Bio bi 6/6, ne bi ni Rosberga pustio 2016. Ipak je Hamilton klasa ispod.
0
1
Boooooring
8
3
Sutra Verstapen opet pobjeduje, oklada je pala haha..
Mercedes mora smanjiti snagu motora zbog vrucina i to je to..
10
3
Uff kako napeto i zanimljivo! Sasvim neocekivano!
Sve nade su mi u Maxu, Mcllarenima, gumama i Leclercu da ne zaspem sutra prije pocetka utrke.
5
6
U Japanu izvrše samoubistvo kada vlak zakasni koliko Ferrari kasni za Mercedesom u jednom krugu. :D
8
0
nadam se da će albon startajući s p6 pripomoć malo maxu u borbi s mercovima.
S.Pérez – A.Albon ned 15:10 1,35 2,70
2,70 na albona, zna li super sport nešto što ja ne znam?
0
1
Mozda i oni misle da je Lord 😁 Mislim da ce RB imat bolji pace od RP.. Osim ako Merc nije pokazo kako se pravilno koristi sve sto su im dali…
0
0
Sad je očigledno da zna 🤣
0
0