Raikkonen: Niske temperature guma su nas koštale boljeg rezultata

Vijesti

Jelena Benger

Prije 6 godina 2 min 4 komentara

Kimi Raikkonen je na Velikoj nagradi Kine svoj Alfa Romeo doveo do devete pozicije. Međutim, smatra kako bi imao šansi prestići Sergia Pereza iz Racing Pointa i Daniela Ricciarda iz Renaulta koji su završili nedaleko ispred njega, da nije gubio temperaturu u gumama u zadnjem dijelu utrke.

Kako prenosi britanski Motorsport, Raikkonen kaže da je njegov bolid imao dobar tempo u utrci, s obzirom na to kako se probio kroz grid nakon lošijih kvalifikacija u subotu.

„Barem smo osvojili nekoliko bodova, a i bilo je bolje nego jučer. Upravljivost bolida je bila dobra, ali na kraju sam izgubio temperaturu u prednjim gumama.“

„Mislim da su moje gume bile prilično dobre što se tiče potrošnje, ali su postale prehladne i izgubio sam grip na prednjima, pa nisam više mogao ni pritiskati.“

„Šteta je, jer sam imao dojam da bih lako mogao dostići bolide ispred sebe, ali na kraju mi nije uspjelo.“

– Kimi Raikkonen

Nakon utrke u Kini, Raikkonen je na sedmom mjestu u ukupnom poretku prvenstva. Njegov momčadski kolega Antonio Giovinazzi, pak, ponovno nije uspio doći do bodova. Nakon prilično teškog vikenda isprekidanog problemima s pouzdanošću, Talijan je završio na 15. mjestu.

„Da budem iskren, mislim da ovo nije bio moj vikend. Cijeli vikend mi je bio teško, a danas smo pokušali različitu strategiju u odnosu na ostale da bismo došli do bodova, ali nije nam uspjelo. To je sve, sad samo želim u Baku.“

– Antionio Giovinazzi

Rezultati VN Kine
1. slobodni trening
2. slobodni trening
3. slobodni trening
Kvalifikacije
Utrka


10 godina F1pulsa Čitaš nas redovito? Ne želiš više gledati reklame? Podrži Puls portal s 3 eura mjesečno na ovom linku

Odgovor

4 komentara

  1. Sergio Perez 11
    LedeniSplicanin Prikaži

    Kimi stari kao vino, ovog talijana necu ni komentirat, cini mi se da vozi samo zatto jer je talijan



    8
    6

    2
  2. Ferrari
    ferrari1984 Prikaži

    Dogodine Giovi OUT, a Mick Schumacher IN…



    1
    0

    1

Pročitajte više o idućim temama:

Novo na forumu Otvori

F1 - 75 godina, Puls - 10 godina

Formula 1 je najbrže rastući sport na planetu, a Pulsmedia najaktivniji hrvatski sportski portal.

Kontaktiraj nas

Medijska prava

Sve fotografije vlasništvo su ekipa Formule 1 ili Pirelli media centra.

© Pulsmedia, guramo od 2015.