Rosberg osvojio pole position za Vn Španjolske

Izdvojeno

Marko Rakić

Prije 9 godina 3 min 7 komentara

Nico Rosberg

Nico Rosberg osvojio je svoj prvi ovogodišnji pole position na kvalifikacijama za Vn Španjolske. Do njega je stigao s gotovo tri desetinke prednosti nad timskim kolegom Lewisom Hamiltonom, koji je danas završio na drugom mjestu. Na treće mjesto se, treći put ove sezone, smjestio Sebastian Vettel.

Mirne kvalifikacije za Vn Španjolske odvožene su prije nekoliko trenutaka. Nico Rosberg osvojio je svoj prvi pole position nakon Abu Dhabija 2014., što mu je 16. u karijeri. Prva kvalifikacijska runda donijela je malo iznenađenje u obliku McLarena, koji je s oba bolida upao u Q2, što je prvi put ove sezone. S druge strane, Force India je ispala s oba bolida u Q1, a pridružio im se i Ericsson u Sauberu. Vječiti “fenjeraši” Manor su zauzeli zadnje i predzadnje mjesto.

Druga kvalifikacijska runda bila je nešto napetija. Nekoliko se vozača utrkivalo za 10. poziciju pri kraju runde, no nitko nije uspio skinuti Ricciarda, koji je na kraju odustao od obaranja vremena kojeg je postavio. Ispala su oba Lotusa, oba McLarena i Felipe Nasr.

Treća runda donijela je dosta iznenađenja. Rosberg je po prvi put ove sezone porazio Hamiltona, Vettel i Bottas su zauzeli drugi red, s preko sekunde prednosti nad svojim timskim kolegama. Najveće iznenađenje su Sainz i Verstappen koji su zauzeli 5. i 6. mjesto, te iza sebe ostavili Red Bull gotovo pola sekunde. Raikkonen i Kvjat će startati iz četvrtog reda, dok će iz petog krenuti Massa i Ricciardo.

Utrka kreće sutra u 14:00