Kimi Raikkonen najbrži drugog dana Barcelone

Izdvojeno

Ante Vetma

Prije 7 godina 2 min 0 komentara

Najbrži vozač drugog dana Barcelone bio je Kimi Raikkonen u Ferrariju. Njegov najbolji krug bio je samo 23 stotinke sekunde brži od Lewisa Hamiltona u Mercedesu. Treba svakako napomenuti da je Raikkonenov krug bio na soft gumama, dok je Hamilton bio na mekšim supersoft gumama.

Nakon što je Lewis odradio jutarnju smjenu, popodne je u bolid sjeo Valtteri Bottas koji je napravio simulaciju utrke. Najbolji krug bio je 1:22.986, što je bilo dovoljno tek za sedmo mjesto. Zanimljivo, Bottas je u jednom trenutku izgubio kontrolu nad bolidom prilikom izlaska iz zavoja 9 i bočno udario u barijere, ali je svejedno odradio 102 kruga.

Na njegovom Mercedesu moglo se vidjeti eksperimentalno dvostruko T-krilce.

Max Verstappen bio je treći s vremenom 1:22.600, četiri tisućinke sekunde ispred impresivnog Haasa s Kevinom Magnussenom. Haas je odvozio čak 119 krugova.

Lance Stroll se nije proslavio jer se nakon 12 krugova izvrtio na stazi i oštetio svoj Williams koji je za popravak trebao dodatne komponente pa nisu izlazili ponovo na stazu.

Što se tiče McLarena, danas je bio donekle bolji dan, iako s puno problema. Stoffel Vandoorne je ujutro napravio 29 krugova, a kasnije je na stazu izišao samo dva sata prije kraja današnjeg testa jer je McLaren proveo veći bio dana za promjenu pogonske jedinice u svom MCL32. Uspio je sakupiti samo 11 krugova. Najbolje vrijeme bilo je 4,640 sporije od Raikkonena.