Mercedes je oštro demantirao izjave Felipea Masse da je specifikacija motora u Williamsu drugačija od one u Mercedes AMG Petronasu. U Australiji, Williamsov Felipe Massa bio je najbrži vozač ako izuzmemo Mercedese u kvalifikacijama, ali zaostatak za Lewisom Hamiltonom iznosio je 1.4 sekunde. Brazilac je iznio pred novinarima sumnju da postoji vjerojatnost da ih Mercedes opskrbljuje inferiornom specifikacijom motora.
“Ako posjedujemo isti motor razlika mora biti u automobilu. Stvarno se nadam da imamo isti motor. Vjerujem da je tako, stvar je znači u automobilu. Možda.”
To je bilo u subotu. Nakon utrke, Massa je izjavio da i dalje ima sumnji. “Ne mogu biti 100% siguran da su motori u Williamsu i Mercedesu jednaki.”
Andy Cowell, guru za motore iz Mercedesa i osoba koja predstavlja šefa razvoja Mercedesovih V6 motora demantirao je Brazilca.
“Svi imaju jednake motore. Prvo, na taj način inženjeri mogu najviše naučiti o motoru, i drugo, mi dugujemo takvu vrstu usluge svojim klijentima. Treće, to bi bilo neisplativo i preskupo iz različitih gledišta da opskrbljujemo svakog klijenta drugačijom specifikacijom motora.”
10 godina F1pulsa Čitaš nas redovito? Ne želiš više gledati reklame? Podrži Puls portal s 3 eura mjesečno na ovom linku
Preostalo vam je 0 reakcija za dodijeliti. 😥 Ova funkcija je dostupna za naše donatore i pretplatnike.
Morate biti logirani za komentiranje.
Trenutno imamo 29 pretplatnika koji portal čitaju bez reklama!
Najnoviji član kluba je Kenzo.
Formula 1 je najbrže rastući sport na planetu, a Pulsmedia najaktivniji hrvatski sportski portal.
Kontaktiraj nasSve fotografije vlasništvo su ekipa Formule 1 ili Pirelli media centra.
Reakcije na komentar
Samo prijavljeni korisnici mogu vidjeti tko lajka komentare.
Molimo, prijavite se ili registrirajte.
Ma daj molim te, nisu ni oni glupi, imali su Williams cijelu sezonu na repu, i ako postoji mogućnost da ih se ‘riješe’, uradiće to sigurno. Williams čiji se bolid ne razlikuje uveliko od prošlogodišnjeg (mislim na prednji dio) koji je bio apsolutno najbrži na pravcu, ove godine gubi od Ferrarija.
U poziciji su da dostave slabiji motor ali i dalje zadrže klijenta zbog dominacije na svim poljima, i snage a i pouzdanosti, potrošnje goriva itd., zašto ne spriječiti Williams da im uzima pole i kvari stintove svaku trku kad se vozi na super softu.
0
0
Reakcije na komentar
Samo prijavljeni korisnici mogu vidjeti tko lajka komentare.
Molimo, prijavite se ili registrirajte.
Ma jasno ko pasulj, samo se ovi u Mercu prave blentavi.
0
0
Reakcije na komentar
Samo prijavljeni korisnici mogu vidjeti tko lajka komentare.
Molimo, prijavite se ili registrirajte.
Sljedi izjava iz Force Indije :nama su poslali motor bez Mgu-k i sa pokvarenim Mgu-h. Jeli itko provjerio odakle je firma koja vrsi dostavu? Da nije iz Hrvatske mozda?
Zatim izjava Lotusa:odgovorno tvrdimo da je nas motor sa smanjenom kilometrazom,skinuli su nam barem 150 000km.Potrebna je treca specijala.Ko ce to platit?Mi nemamo sponzora.
Malo sarkazma ne skodi.
0
0