Ocon: Nije mi cilj samo završiti utrku, to je za gubitnike

Izdvojeno

Marko Rakić

Prije 8 godina 1 min 0 komentara

Esteban Ocon, Manor

Novi vozač Manora, Esteban Ocon, započeo je svoju karijeru izjava poprilično oštro, kazavši da je uzrečica “cilj je završiti” samo za gubitnike. Mladi Francuz je u današnjim kvalifikacijama postavio 18. najbolje vrijeme, pola sekunde sporije od iskusnijeg momčadskog kolege, Pascala Wehrleina. Malo sreće osmjehnulo mu se već nakon kraja Q2, gdje je Gutierrez završio 13., a budući da će dobiti kaznu od +5 mjesta, Ocon će startati sa 17. pozicije.

Kaže da zadržava veliku nadu za sutrašnju utrku, napominjući kako nije dobro da cilj bude završiti utrku.

“Ne, to je citat za gubitnike”, našalio se na to. “Želim se probijati kroz poredak i napraviti dobar posao – to je najvažnije, da i momčad i ja budemo zadovoljni. Moram brzo učiti i napredovati. Mislim da imamo dosta mogućnosti ovdje. Dugi pravci, uzak prvi zavoj te imamo dobru maksimalnu brzinu. Imat ćemo prilika sutra koje treba iskoristiti, mislim da ćemo biti dobri u utrci.”

Inače, Ocon je F1 bolid zadnji put vozio na testiranjima u Silverstoneu, kada je vozio Mercedes W07.