Hamilton i Leclerc “iznimno sretni” zbog ostanka Vasseura

Izdvojeno

Ante Vetma

Prije 16 sati 2 min 2 komentara

Ferrari je jučer objavio višegodišnji novi ugovor s Fredericom Vasseurom za mjesto šefa ekipa. Neki talijanski mediji nagađali su da Ferrari razmatra njegovu zamjenu nakon pada u formi na početku sezone. No Lewis Hamilton, kojeg je Vasseur prošle godine doveo iz Mercedesa u Ferrari, rekao je da je on prava osoba za taj posao.

“Fred mi je to rekao jučer, što me iznimno razveselilo,” rekao je za službeni kanal Formule 1. “Znao sam da je to prava odluka.”

“Kontinuitet je zaista važan, mislim, za momčad i mislim da je Fred prava osoba za voditi ovu momčad, kao što sam govorio od početka.”

Vasseur je u svojoj trećoj godini vođenja momčadi. Ferrari je pobijedio barem u jednoj utrci u svakoj sezoni otkako je on na čelu, ali u 2025. još uvijek nisu ostvarili pobjedu.

Međutim, Charles Leclerc, koji vozi za Ferrari od 2019., rekao je da je Vasseur nedvojbeno imao pozitivan utjecaj na momčad, osobito s obzirom na jedinstvene pritiske povezane s najpoznatijom i najpovijesnijom F1 momčadi.

“Ne ulazeći u usporedbe s različitim razdobljima, Fred ima nevjerojatnu viziju,” rekao je Leclerc.

“Ono što je jako teško unutar Ferrarija jest to da su emocije veliki dio svakodnevnog posla jer su Talijani općenito, i to je ono što Ferrari čini tako posebnim, iznimno strastveni kad je riječ o Ferrariju.”

“Fred zaista zna kako ostaviti emocije po strani i imati jasnu viziju gdje se nalazimo bez obzira na buku oko momčadi. To je jako, jako važno.”

“Osim toga, ima još mnogo kvaliteta. Jedna od njih je i to što zna izvući maksimum iz svake osobe u tvornici, a kada sve to spojiš, čini veliku razliku.”

Leclerc je također s oduševljenjem pozdravio vijest o produženju Vasseurovog ugovora.

“Posebno u posljednjih mjesec dana bilo je dosta glasina, kao što je uvijek slučaj oko ove momčadi,” rekao je. “Napokon imati službenu vijest vani je važno i jako sam sretan.”


10 godina F1pulsa Čitaš nas redovito? Ne želiš više gledati reklame? Podrži Puls portal s 3 eura mjesečno na ovom linku

Odgovor

2 komentara

  1. Ferrari
    miki the pirate Prikaži

    Na koliko blentav bio pred kamerama – pogotovo kad ga žensko intervjuira :) mislim da ima karizmu i da je dobar za ferkane.



    4
    4

    0
  2. Renault
    zd1400rt Pretplatnik Prikaži

    Vjerujem da je ovo odličan potez Ferrarija.
    Treba puno vremena da se neka momčad vrati na pravi put tako da mu ne treba još suditi.



    3
    3

    0

Pročitajte više o idućim temama:

Novo na forumu Otvori

F1 - 75 godina, Puls - 10 godina

Formula 1 je najbrže rastući sport na planetu, a Pulsmedia najaktivniji hrvatski sportski portal.

Kontaktiraj nas

Medijska prava

Sve fotografije vlasništvo su ekipa Formule 1 ili Pirelli media centra.

© Pulsmedia, guramo od 2015.