FIA odobrila superlicencu 17-godišnjem Arvidu Lindbladu

Izdvojeno

Lovro Andraka

Prije 2 dana 2 min 5 komentara

Najveća nada Red Bullove juniorske akademije, 17-godišnji Arvid Lindblad, od danas smije nastupati u Formuli 1.

Red Bull je podnio zahtjev za iznimkom pravila o punoljetnosti prije nekoliko mjeseci, no kako od veljače nije bilo sastanka Svjetskog motosport vijeća (WMSC-a), odluka je donesena tek danas na novom sastanku u Makau:

“FIA je zaprimila zahtjev za izdavanjem superlicence Arvidu Lindbladu prije njegovog 18. rođendana. Nakon razmatranja informacija predstavljenih u korist ovog zahtjeva, Svjetsko vijeće je zaključilo da je vozač nedavno i konzistentno prikazao izvanrednu sposobnost i zrelost u natjecanjima jednosjeda te je stoga odobrilo zahtjev.”

Pravila uvedena upravo kao reakcija na Red Bullovu ranu promociju tada 17-godišnjeg Maxa Verstappena nalažu da vozač F1 mora biti punoljetan, no lani je u pravilnik dodana mogućnost dodjele superlicence već sa 17 godina, pod uvjetom da se vozač dokazao u nižim kategorijama.

Lindblad je došao do 40 bodova potrebnih za superlicencu nakon osvajanja Formula Regional Oceania prvenstva početkom godine, a trenutačno vozi u F2, gdje je ukupno treći s dvjema pobjedama i ima samo osam bodova zaostatka za vodećim Alexanderom Dunneom.

Punoljetan postaje 8. kolovoza, što znači da bi bez iznimke tek nakon idućih pet utrka mogao debitirati na VN Nizozemske, dok ovako olakšava Red Bullu potencijalni problem u slučaju da Verstappen dobije zabranu nastupa u tom periodu.

Punim imenom Arvid Anand Olof Lindblad vuče švedske korijene preko oca i indijske preko majke, no nastupa pod zastavom rodne Velike Britanije.


10 godina F1pulsa Čitaš nas redovito? Ne želiš više gledati reklame? Podrži Puls portal s 3 eura mjesečno na ovom linku

Odgovor

5 komentara

  1. Racing Point
    BatteryVolttas Prikaži

    čemu pravila ako ih ljubazno svaki put možemo zaobići ako imamo dobre veze ili puno para ?



    5
    5

    0
  2. Pastor Maldonado
    perodeformero Pretplatnik Prikaži

    Međukorak dok čekamo davanje superlicence prvom 16-godišnjaku.
    Meni je sve to malo smiješno.
    Više bih volio da od Formule 2 naprave pravo natjecanje, 1 utrka od cca 1,5 sat.
    Tada bi mogli umjesto sprint baleta privući publiku dva dana na pravi način.
    Subota: utrka F1 Junior
    Nedjelja: utrka F1 senior.
    Ok, ne možemo utjecati na to.
    Najviše se bojim neke buduće inačice Formule.
    F1 – FSD



    1
    0

    1
  3. Charles Leclerc 16
    Domach Prikaži

    FIA odobrila superlicencu jer i sama zna da je spomenuto pravilo besmisleno.



    3
    3

    0
  4. David Croft
    Frantic Prikaži

    Yamalov brat blizanac. 😁😁
    Samo što Arvid ne voli farbat kosu.
    Čak su i rođeni u manje od mjesec dana (Yamal 13.07.2007, Arvid 08.08.2007.)


    0
    0

    0

Pročitajte više o idućim temama:

Novo na forumu Otvori

F1 - 75 godina, Puls - 10 godina

Formula 1 je najbrže rastući sport na planetu, a Pulsmedia najaktivniji hrvatski sportski portal.

Kontaktiraj nas

Medijska prava

Sve fotografije vlasništvo su ekipa Formule 1 ili Pirelli media centra.

© Pulsmedia, guramo od 2015.