Carlos Sainz kaže da ne može objasniti zašto je dvaput u nedjelju izletio sa staze i razbio svoj Ferrari, te kaže da je bolid bio izuzetno težak za vožnju. Taj osjećaj imao je i Charles Leclerc.
Sainz je izletio u Q2 u drugom zavoju i bio je prisiljen započeti utrku iz boksa nakon što je Ferrari morao izvršiti promjene na komponentama izvan propisa parc fermea.
Španjolac je postupno napredovao tijekom utrke, ali je u 38. krugu izletio u barijere na osmom zavoju, čime je prijevremeno završio svoje poslijepodne, samo tjedan dana nakon što je dominirao na Velikoj nagradi Meksika s pole pozicije.
“Imao sam dva izlijetanja koja iskreno ne mogu dobro objasniti,” rekao je. “Vrlo je nepredvidivo, ovaj bolid ove godine je iznimno težak za vožnju u mokrim uvjetima.
“Istodobno se ispričavam timu zbog dvije greške koje su nas očito koštale, ali počevši iz boksa, nismo mogli osvojiti puno bodova, pa ćemo okrenuti stranicu i vratiti se jači.”
Kao dodatak Sainzovim problemima, pozvan je kod sudaca nakon utrke i dobio je opomenu za “opasnu vožnju”. Snimke su pokazale da je nakon što je skinuo upravljač nakon nesreće, ponovno ga vratio i pokušao krenuti dalje – unatoč tome što su suci već počeli uklanjati njegov automobil.
Priznao je da nije bio svjestan da su suci već započeli proceduru uklanjanja, na dan koji je bio težak za njegovu stranu garaže.
Što se tiče njegovog timskog kolege, Leclerc je završio utrku na petom mjestu, ali je sada matematički ispao iz borbe za vozačko prvenstvo. Leclerc je uspio izdržati napad Maxa Verstappena tijekom nekoliko krugova usred utrke, što mnogima nije uspjelo, a također je kasnije uspio zadržati Landa Norrisa iza sebe.
No, platio je cijenu zbog ranog zaustavljanja za drugi set intermedija, a povratak na stazu u prometu ga je skupo koštao.
“S jedne strane, jednostavno nismo bili dovoljno brzi: bolid je bio izuzetno težak za vožnju i vrlo, vrlo osjetljiv, vrlo digitalan, s velikim prevrtanjem, i bio je vrlo težak za vožnju,” rekao je Leclerc.
“S druge strane, osjećao sam da smo s onim što smo imali napravili više-manje najbolje što smo mogli. Ako pogledate prva tri vozača, mislim da su oni jedini koji nisu napravili pogrešku u ovako dugoj utrci, što je vrlo teško, i zaslužuju biti na postolju.”
“S naše strane, puno smo platili cijenu na prvom zaustavljanju; stali smo prerano i završili u prometu, što nas je koštalo tri do četiri pozicije, a povratak nakon toga bio je vrlo težak.”
“P5 ispred oba McLarena je barem ograničavanje štete gdje danas gubimo samo četiri boda u odnosu na njih – moglo je biti puno gore.”
Ferrari je zadržao drugo mjesto u konstruktorskom prvenstvu i sada ima zaostatak od 36 bodova za McLarenom, ali je njihova prednost nad Red Bullom smanjena na samo 13 bodova.
10 godina F1pulsa Čitaš nas redovito? Ne želiš više gledati reklame? Podrži Puls portal s 3 eura mjesečno na ovom linku
Preostalo vam je 0 reakcija za dodijeliti. 😥 Ova funkcija je dostupna za naše donatore i pretplatnike.
Morate biti logirani za komentiranje.
Trenutno imamo 30 pretplatnika koji portal čitaju bez reklama!
Najnoviji član kluba je Jourek.
Formula 1 je najbrže rastući sport na planetu, a Pulsmedia najaktivniji hrvatski sportski portal.
Kontaktiraj nasSve fotografije vlasništvo su ekipa Formule 1 ili Pirelli media centra.
Reakcije na komentar
Samo prijavljeni korisnici mogu vidjeti tko lajka komentare.
Molimo, prijavite se ili registrirajte.
Dovoljna je jedna utrka da se situacija znatno zakomplicira koliko god dobro ili loše izgledala, pitajte Landa on je to iskusio ovaj vikend.
1
0