Horner: Red Bull želi osvojiti naslov na pravi način

Izdvojeno

Šef momčadi Red Bulla Christian Horner kaže kako njegova momčad želi osvojiti naslov svjetskog prvaka na pošten način, odnosno da ne žele koristiti prljave trikove koji bi uništili posljednju utrku ali i cjelokupno prvenstvo. VN Saudijske Arabije pokazala je koliko je zapravo intenzivna borba između dvojice konkurenata za naslov svjetskog prvaka. I Hamilton i Verstappen išli su do krajnje granice, kako u borbama na stazi tako i u pravilima.

Na pitanje o tome je li njegovoj momčadi važno na koji način je osvojeno prvenstvo, Horner je izjavio:

“Da, naravno da nam je važno.”

“Želite pobijediti na stazi. Ne u sobi za suce, ne u šljunčanoj zamci. Želite to osvojiti.”

“Bila je to teška borba tijekom cijele godine. Bilo je fantastičnog utrkivanja između te dvojice vozača i nadam se da će to biti poštena i čista utrka u Abu Dhabiju.”

Christian Horner

Iako je broj bodova u prvenstvu vozača kod dvojice glavnih konkurenata izjednačen, Horner kaže kako njegova momčad nije razočarana s obzirom da je Hamilton osvojio tri uzastopne pobjede.

“Apsolutno nema problema s tim, mi smo momčad koja se može nositi s tim. U Abu Dhabi idemo izjednačeni po bodovima, ali vodimo po broju pobjeda.”

“Tko bi pomislio na početku godine, da ste nam dali ovu priliku s jednim pogotkom da osvojimo ovo svjetsko prvenstvo u Abu Dhabiju na posljednjoj utrci nakon 21 utrke intenzivne borbe s Mercedesom, mislim da bismo vam svi apsolutno, kao momčad, odgrizli ruku zbog toga.”

Horner kaže kako im ovo nije prvi put da dolaze na posljednju utrku u kojoj će biti odlučeno tko će biti svjetski prvak. Naime, momčad Red Bulla je tako nešto doživjela 2010. kada je Vettel postao prvak baš u Abu Dhabiju.

Max Verstappen i Lewis Hamilton su trenutno izjednačeni s brojem bodova koji iznosi 369,5. Ako broj bodova i u Abu Dhabiju ostane izjednačen, svjetski prvak će biti Verstappen s obzirom da ima veći broj pobjeda. Od prvog slobodnog treninga nas dijeli još samo dva dana, a neizvjesno veliko finale na rasporedu je u nedjelju u 14:00 sati.