Horner: Gasly je iz kvalifikacija diskvalificiran zbog 0,02 grama

Izdvojeno

Ante Vetma

Prije 6 godina 1 min 13 komentara

Christian Horner kaže da je Red Bullov vozač Pierre Gasly diskvalificiran iz kvalifikacija VN Azerbajdžana zbog 0,02 grama goriva.

Podsjetimo, Gasly je u Azerbajdžanu imao vikend za zaborav nakon što je propustio stati za vaganje na slobodnom treningu, a tim kaznama kasnije je pridodana i beznačajna kazna za novi mjenjač. Nedjelja je također bila katastrofalna nakon što je odustao iz utrke na kojoj je pokazao solidan tempo na medium komponenti guma.

“U principu senzor za mjerenje protoka goriva ponekad ima oscilacije, a on je u tom spornom krugu dobio zavjetrinu nekog bolida, mislim da se radilo o Racing Pointu. To ga je dovelo do limitera u najvišoj brzini i to nas je prebacilo preko limita za 0,02 grama ili nešto slično.”

“Nakon toga smo promijenili kôd i onda je dobio novu kaznu jer smo radili promjene u parc fermeu.”

– Christian Horner

Gasly je na prve četiri utrke bio uvjerljivo sporiji od Verstappena, kako u kvalifikacijama tako i u utrci. U ukupnom poretku se nalazi na 6. mjestu sa 13 bodova (Verstappen ih ima 51), a ne može se pohvaliti što jednak broj bodova imaju i Sergio Perez i Kimi Raikkonen u znatno sporijim bolidima.


10 godina F1pulsa Čitaš nas redovito? Ne želiš više gledati reklame? Podrži Puls portal s 3 eura mjesečno na ovom linku

Odgovor

13 komentara

  1. Charles Leclerc
    _splico Prikaži

    da je gasly dalmatinac zvali bi ga Pegula…



    6
    5

    1
  2. Honda
    zekohonda Pretplatnik Prikaži

    a je bilo malo čudno kad je odvozio najbrži krug u q1.



    1
    1

    0
  3. Narain Karthikeyan
    Narain Karthikeyan Prikaži

    Netko zavrsi i u zatvoru zbog 0,02 grama ????



    42
    42

    0
  4. Mclaren
    raca Prikaži

    Kakvi kriminalci, Gaslly pogotovo. Išli su pokušat prevariti tako divne ljude u vodstvu f1



    10
    10

    0
  5. Mercedes
    QFlash82 Prikaži

    Bolje rečeno vi ste ga sami uvalili u govna zbog 0,02 grama.



    6
    4

    2
  6. Ayrton Senna
    Hr1982 Prikaži

    Na kaj je f1 spao da ni benzin nesmiju trosit kad hoce nije im dosta sta se nesmije nadoljevat ko radi ta pravila je zbilja notorni idiot



    3
    2

    1

Pročitajte više o idućim temama:

Novo na forumu Otvori

F1 - 75 godina, Puls - 10 godina

Formula 1 je najbrže rastući sport na planetu, a Pulsmedia najaktivniji hrvatski sportski portal.

Kontaktiraj nas

Medijska prava

Sve fotografije vlasništvo su ekipa Formule 1 ili Pirelli media centra.

© Pulsmedia, guramo od 2015.