Tko vodi u imaginarnom “B prvenstvu”?

Izdvojeno

Ante Vetma

Prije 6 godina 1 min 6 komentara

U pauzi između VN Velike Britanije i VN Njemačke navijači su se zabavili kalkulacijom tko bi bio vodeći čovjek “B prvenstva”, odnosno prvenstva u kojem nema Ferrarija, Mercedesa i Red Bulla.

Nakon što je na Silverstoneu osvojio 7. mjesto u kvalifikaicjama, Kevin Magnussen je proglasio da je osvojio pole position “B prvenstva”, referirajući se tako na veliki razmak između 3 ekipe na vrhu i ostatka poretka.

Kalkulacija je jednostavna – dodjeljuju se bodovi po trenutnom sistemu: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1, ali su iz rezultata svih utrka izuzeti vozači top 3 ekipe.