Izdvojeno

Crankshaft

Prije 6 godina 2 min 2 komentara

McLarenov vozač Stoffel Vandoorne je nakon VN Monaka izjavio da se osjeća žrtvovanim za svog timskog kolegu Fernanda Alonsa.

26-godišnji Belgijac se vozio izvan kruga prve desetorice nakon starta na ultra mekanim gumama, iza Renaultovog Nice Hulkenberga koji je na kraju završio osmi, te ispred Charlesa Leclerca, Brendona Hartleyja, Marcusa Ericssona i Kevina Magnussena koji su u boks otišli između 13. i 17. kruga, ali Vandoorne je ostao duže na stazi. Po svježe gume je otišao u 20. krugu, krug nakon Alonsa koji se na stazu vratio tik ispred Vandoornea gdje je nastavio voziti u ‘čistom’ zraku.

Na pitanje novinara smatra li da je njegova utrka žrtvovana kako bi Alonso ostvario što bolji rezultat, Vandoorne je rekao:

“Osjećam da je tako, definitivno. Mislim da smo trebali otići u boks pet krugova ranije. Fernando se vratio na stazu odmah ispred, a mi smo u boks otišli u tom krugu kada je šteta već bila učinjena. Razočaravajuće.”

Novi problemi uslijedili su upravo u boksu.

“Ne znam što se dogodilo, ali zeleno svjetlo se jednostavno nije pojavljivalo. Tu smo izgubili nekoliko sekundi.”

Vandoorne dodaje da je utrku mogao i trebao završiti u bodovima s obzirom na to da je imao istu strategiju kao i Nico Hulkenberg. Smatra da je u prvom stintu na ultra mekanim gumama dulje trebao ostati na stazi.

“Imali smo istu strategiju kao Nico i trebali smo završiti odmah iza ili čak ispred njega.”

“Puno smo vremena izgubili u boksu te smo izgubili puno pozicija na stazi.”

“Imali smo tempa na kraju na supersoftu. Taj tempo je bio dobar, ali Monako je Monako. Znamo da je ovdje pretjecanje jako teško.”

Stoffel je utrku na kraju završio kao 14., dok je Alonso odustao sa sedme pozicije zbog problema s mjenjačkom kutijom.