Kazne nakon sprint utrke + ukupni poredak nakon Monaka

Formula 2

Lovro Andraka

Prije 6 godina 3 min 0 komentara

Nekoliko vozača zaradilo je kaznu nakon sprint utrke Formule 2 u Monaku. Najznačajnija bila je ona za Landa Norrisa zbog koje je mladi Britanac izgubio drugo mjesto koje je osvojio u cilju, a Charouz Racing System osvojio 1-2 pobjedu.

Norris, kao ni pobjednik Fuoco, nije poštovao minimalno vremensko ograničenje pod virtualnim safety carom. Obojici je na konačno vrijeme utrke dodano onoliko koliko su tim prekršajem zaradili. Fuoco je dobio 8 desetinki kazne čime je zadržao svoju pobjedu, dok je Lando Norris dobio 1.1 sekundu vremenske kazne čime je pao na treće mjesto.

Kažnjen je bio i u cilju petoplasirani Roberto Merhi koji je prestigao Arjuna Mainija pod safety carom krajem utrke. Španjolac je dobio 5 sekundi kazne čime je pao na sedmo mjesto iza Mainija i Gunthera.

Posljednja kazna dodijeljena je Santinu Ferrucciju koji je dobio 10 sekundi vremenske kazne zbog korištenja nedozvoljenih postavki kvačila u pitlaneu, suprotno uputama trkaćeg direktora. Ferrucciju međutim kazna neće teško pasti jer je ionako bio klasificiran kao posljednji, 12.