Norris dominantno pobijedio u prvoj utrci u Bahreinu!

Formula 2

Lovro Andraka

Prije 6 godina 3 min 5 komentara

Lando Norris uzeo je dominantnu pobjedu u prvoj utrci nove sezone Formule 2 nakon perfektne utrke s njegove strane. Norris je fenomenalno startao s pole positiona te je već u drugom krugu sagradio prednost od 2.4 sekunde. Prednost je samo rasla i do kraja nitko nije uspio zaprijetiti Norrisu na putu do njegove prve pobjede u F2. Norris je uzeo i najbrži krug utrke pa tako trenutno ima maksimalan broj bodova u prvenstvu.

Sergio Sette Camara zaokružio je perfektan prvi vikend za Carlin u F2 sa drugim mjestom nakon fantastičnog starta sa šestog mjesta. U posljednjih nekoliko krugova bio je pod velikim pritiskom Markelova, ali uspio je obraniti poziciju i donio Carlinu 1-2 pobjedu.

Artem Markelov je nakon užasnih kvalifikacija gdje je završio 17. doživio još problema na samom startu utrke kad ni on ni Roberto Merhi nisu uspjeli krenuti. Merhi je morao odustati, ali Markelov je uspio startati iz bokseva te je na kraju uzeo senzacionalno treće mjesto nakon velike borbe s Camarom u posljednjih nekoliko krugova.

Alexander Albon na kraju je završio četvrti nakon što je dio utrke vozio bez DRS-a.

George Russell koji je startao s drugog mjesta imao je katastrofalan start gdje je pao na peto mjesto. Bio je prvi od vodećih u boksu te je izbio ispred Sergija Sette Camare, ali ponovo je pao i završio utrku na petom mjestu.

Šesto i sedmo mjesto pripalo je vozačima Prema Racinga, Nycku de Vriesu koji je startao četvrti, dok je Sean Gelael iza njega stigao nakon starta s 19. pozicije.

Maximilian Gunther završio je osmi i time osvojio pole position za sutrašnju sprint utrku gdje prvih 8 starta obrnutim redoslijedom od rezultata utrke.

Jack Aitken i Ralph Boschung zatvaraju krug osvajača bodova.

Unatoč brojnim okršajima na stazi, nije bilo nijednog većeg incidenta niti odustajanja osim Merhija koji nije uspio startati.

Sutra se vozi kraća sprint utrka, ona počinje u 13:15.