Zasad ništa od VN Nizozemske na Zandvoortu

Izdvojeno

Crankshaft

Prije 7 godina 1 min 4 komentara

Zandvoortov vlasnik Bernhard van Oranje rekao je da u skorije vrijeme ipak nećemo gledati VN Nizozemske. Posljednjih mjeseci bilo je govora o povratku Formule 1 u ovu državu, i to na Zandvoort ili Assen, ali to još uvijek nije ostvarivo.

“Razgovaramo s Liberty Medijom, ali šanse nisu velike. Mnoge su države voljne platiti bilo koju cijenu za Formulu 1. Cijena samo za Liberty iznosi oko 20 milijuna dolara, a to nijedna staza ne zaradi prodajom ulaznica.”

“Prema tome, moramo imati priljev novca od investitora i to je ono na čemu sada radimo. Liberty kaže da žele klasične europske staze, ali u isto vrijeme nema puno smisla imati tako puno utrka u Europi. Nova tržišta poput Meksika su im zanimljivija.”

“Meni kao promotoru je teško, ali dok god postoji šansa, mi ćemo nastaviti”, rekao je van Oranje.

Posljednja VN Nizozemske održana je na Zandvoortu davne 1985.


10 godina F1pulsa Čitaš nas redovito? Ne želiš više gledati reklame? Podrži Puls portal s 3 eura mjesečno na ovom linku

Odgovor

4 komentara

  1. David Croft
    Frantic Prikaži

    Prva asocijacija na Zandvoort mi je otprilike poput “Tarzan u pijesku….” :rofl: :rofl:



    3
    2

    1
  2. Ayrton Senna
    Beethoven87 Prikaži

    Od Nizozemskih mi je Zolder draga i zanimljiva staza s igrica. Ali ne vjerujem da odgovara F1 standardima…
    Lako meni kojem su konfiguracija i okolis jedini kriterij…



    1
    0

    1

Pročitajte više o idućim temama:

Novo na forumu Otvori

F1 - 75 godina, Puls - 10 godina

Formula 1 je najbrže rastući sport na planetu, a Pulsmedia najaktivniji hrvatski sportski portal.

Kontaktiraj nas

Medijska prava

Sve fotografije vlasništvo su ekipa Formule 1 ili Pirelli media centra.

© Pulsmedia, guramo od 2015.