Ricciardo zaradio još 10 mjesta kazne zbog novih dijelova motora

Izdvojeno

Lovro Andraka

Prije 8 godina 1 min 6 komentara

Uoči utrke za VN Velike Britanije Red Bull je odlučio ugraditi nekoliko novih komponenti pogonske jedinice u bolid Daniela Ricciarda s obzirom da će ionako startati sa začelja grida.

Ricciardo je već uoči vikenda imao 5 mjesta kazne na gridu zbog promjene mjenjača, a onda je u kvalifikacijama zbog problema s turbom morao odustati u Q1 s najsporijim vremenom.

S obzirom da Fernando Alonso ima 30 mjesta kazne, čime je dosegao brojku od 330 kaznenih mjesta od 2015., Ricciardo neće izgubiti nijedno mjesto i startat će 19. unatoč 15 mjesta kazne.

Novih 10 mjesta kazne stiglo je zbog petog ovosezonskog MGU-H u njegovom bolidu. To je jedina komponenta s kojom je Ricciardo prekoračio limit, a u njegov bolid ugrađeni su još i treći MGU-K, četvrti turbopunjač i četvrti motor s unutarnjim izgaranjem.


10 godina F1pulsa Čitaš nas redovito? Ne želiš više gledati reklame? Podrži Puls portal s 3 eura mjesečno na ovom linku

Odgovor

6 komentara

  1. Kimi Raikkonen
    IceMan282 Prikaži

    330 mjesta kazne ??????..power of dreams ???



    4
    4

    0
  2. Max Verstappen 1
    Multi 21 Prikaži

    E ovo mu je sad unistilo utrku :D



    2
    2

    0
  3. Formula1
    f1zd Prikaži

    Hahaha koja legenda…kvalificira se zadnji, dobije 15 mjesta na gridu i ne starta zadnji…thug life :D



    2
    2

    0
  4. Shell
    ferrari-bosna Prikaži

    Zbog mckvarena alonso da se trka sam sa sobom drugi bi bio



    5
    5

    0

Pročitajte više o idućim temama:

Novo na forumu Otvori

F1 - 75 godina, Puls - 10 godina

Formula 1 je najbrže rastući sport na planetu, a Pulsmedia najaktivniji hrvatski sportski portal.

Kontaktiraj nas

Medijska prava

Sve fotografije vlasništvo su ekipa Formule 1 ili Pirelli media centra.

© Pulsmedia, guramo od 2015.