3. dan Barcelone: Bottas najbrži, Vettel i Ericsson rekorderi po broju krugova

Izdvojeno

Ante Vetma

Prije 7 godina 2 min 0 komentara

Mercedesov Valtteri Bottas bio je najbrži nakon trećeg dana predsezonskog testiranja u Barceloni. Ipak, pozornost analitičara privukao je Sebastian Vettel koji je na sporijim gumama radio impresivna vremena, i još važnije – pritom završio čak 139 krugova.

Impresionirao je i Marcus Ericsson sa 126 krugova, ali je za najbržim kasnio više od dvije sekunde.

Vettel je većinu dana proveo na srednje tvrdim medium gumama, a vlastito najbolje vrijeme postigao je sat i pol nakon pauze za ručak. Ipak, dan je završio nešto ranije od službenog završetka jer je njegov Ferrari stao na startno-ciljnom pravcu što je uzrokovalo crvenu zastavu. Nagađa se da se radi o planiranom testiranju Ferrarija koji je jednostavno ostao bez goriva.

Lewis Hamilton je također simulirao utrku nakon što je poslijepodne preuzeo bolid od Bottasa. Koristio je medium i soft gume, a najbrži krug bio je 1:22.175. Treba spomenuti da su njegove stintove prekinule dvije crvene zastave. Najprije je Carlos Sainz izletio u 4. zavoju, a par minuta kasnije Lance Stroll je pošteno razbio svoj Williams.

Lance Stroll, Williams

18-godišnjem Kanađaninu je ovo treći put da je neplanirano završio svoj test.

Daniel Ricciardo i Jolyon Palmer su u konačnom poretku bili treći i četvrti, a Nico Hulkenberg je ostao na petom mjestu nakon što je popodne sjeo u Renault.

McLaren je danas imao solidan dan, barem po pitanju broja krugova. Alonso ih je napravio 72, a njegov najbolji je bio 2,893s sporiji od Bottasa.