Stranica: 1/2.
Formula E 2024.
Postano: 13.01.2024., 22:08
Postao Frantic
Kratak uvod
Linkovi sa službene stranice i wikipedie, pa razgledajte tamo
https://www.fiaformulae.com/en
https://en.wikipedia.org/wiki/2023%E2%8 ... ampionship
Wehrlein u Maksiku ostvario pobjedu, sa PPa, ispred Buemija i Cassidiya, u ne pretjerano zanimljivoj trci.
Meksikanci očigledno vole auto-sport, tribine pune i na trci Formule E.
Re: Formula E 2024
Postano: 14.01.2024., 02:27
Postao croatic f1
Teški minimalizam za uvod
Pogledao sam samo utrku, prije toga nisam ništa pratio. Utrka poprilično dosadna, u skladu sa stazom (iako je drukčija konfiguracija nego u F1). Pascal izdominirao, ali je tek prije par minuta potvrđen kao pobjednik nakon istrage zbog potencijalnog tehničkog prekršaja, za što je istraga objavljena još tijekom utrke.
Re: Formula E 2024.
Postano: 26.01.2024., 18:02
Postao croatic f1
Kreće prva utrka u Diraji, sutra u isto vrijeme počinje i druga.
Re: Formula E 2024.
Postano: 26.01.2024., 19:11
Postao croatic f1
Dennis razbio konkurenciju s 13 sekundi prednosti u utrci bez ijednog prekida. Vergne nakon starta s PP-a uspio obraniti barem drugo mjesto nakon velikog pritiska pri kraju, a posljednje mjesto na podiju ponovo je zauzeo Cassidy nakon zanimljive borbe s timskim kolegom Evansom koji je prosuo treće mjesto pri napadu na drugo u zadnjem krugu (odličan rez režisera u tim trenucima, jasno mi je da se mora prikazati prolazak pobjednika kroz cilj, ali bilo bi ljepše da se to popratilo nekakvim split-screen rješenjem).
Re: Formula E 2024.
Postano: 27.01.2024., 19:56
Postao Frantic
Danas Cassidy, ispred Frijnsa i Rowlanda
Zasad.

Re: Formula E 2024.
Postano: 16.03.2024., 19:04
Postao Frantic
Kakav zadnji krug
Bird, par zavoja prije kraja, prellazi Evansa za prvu pobjedu Mclarena u FE.
A Rowland (kojeg do tada kamera nije čestito pokazala) bukvalno u zadnjem zavoju i na izlasku iz istog prelazi Wehrleina i Dennisa, za treće mjesto (a Wehrlein isovremeno prelazi Dennisa).
2 Safeta, 3 dodatna kruga, vidjećemo hoće li biti naknadnih izmjena
Re: Formula E 2024.
Postano: 31.03.2024., 20:39
Postao croatic f1
Birdovo pretjecanje za pobjedu u Brazilu
Jučer ujutro je održana prva utrka u Tokiju, s obzirom na nedostatak boljih utrka ovog vikenda sam maloprije pogledao snimku. Pobijedio je Max, ali ovaj ne pobjeđuje toliko često. Rowland je s polea vodio većinu utrke, ali je onda pustio Gunthera da prođe kako bi sačuvao energiju i vratio poziciju kad ovaj uzme AM, međutim Gunther se odvojio dovoljno i do kraja se obranio od Rowlandovih napada. Dennis je uzeo zadnje mjesto na podiju nakon što je Rowland obranio da Costin napad pri kraju utrke i otvorio put branitelju naslova.
Super mi je bio Lotterer kao komentator - ako je bio milimetar prostora do zida u duelu, on bi rekao da je ovaj ispred ostavio prostora i da bi bilo premalo prostora jedino da je ovaj iza završio u zidu
U prvenstvu vodi Wehrlein koji je jučer bio peti, a zatim slijede jučer osmi Cassidy (-2), Rowland (-9), Dennis (-10) i Gunther (-15). Za dva tjedna se voze dvije utrke u Misanu.
Re: Formula E 2024.
Postano: 13.04.2024., 17:23
Postao Frantic
Hehe, kakva ludnica u Misanu.
Pa bilo je bukvalno 1000 preticanja.
Ali većinom kao rezultat "dizanja noge s gasa i štednje energije".
Ali, u svakom slučaju zanimljivo.
Na kraju slavio Da Costa, ispred Rowlanda i Dennisa.
Cassidy, Wehrlein propali zbog oštećenja, Bird zbog gume.
Evans sa PPa zaršio 6., a Vergne (zasad jedini) zbog kazne od 5s pao na 7. mjesto.
Re: Formula E 2024.
Postano: 13.04.2024., 22:37
Postao nikola_st
Da Costa ostao bez pobjede
Re: Formula E 2024.
Postano: 14.04.2024., 15:47
Postao Frantic
Rowland u zadnjem krugu ostao bez energije, iz vodstva.
Wehrlein pobijedio, Dennis drugi, Cassidy uzeo Mullera na startno-ciljnoj ravnini za treće mjesto.
Zasad je tako, vidjećemo hoće li biti pretumbavanja poretka.
Opet masu preticanja (ne kao jučer) zbog puštanja gasa i štednje energije.
Re: Formula E 2024.
Postano: 28.04.2024., 11:47
Postao Frantic
Kakvi glupi potezi jučer u Monaku, prvo Wehrleina a potom Jaguara.
Wehrlein prvi ide po aktivaciju nakon samo 2-3 kruga gubi prvu poziciju (pada na 4. mjesto) i tada je zapečatio sebi trku. Srećom po njega kod druge aktivacije iza njega je bio timski mu kolega Da Costa, koji je usporio preko 2s i napravio kolonu, te omogućio Wehrleinu zadržavanje pozcije. Pascal je uspio u kneževini sa PPa završiti na 5. mjestu (nešto što bi i Ferrariju u zlatnim danima "prcanja Leclerca u zdrav mozak" teško pošlo za rukom.
Jaguar još gori. Uzeli su 1-2 pobjedu (Evans -Cassidy), ali totalno van logike je odluka da ne zamijene mjesta, tj. da puste Cassidya naprijed. Ovako je ostao na drugom mjestu u generalnom poretku, 7 bodova kratak, upravo za Wehrleinom.
Treći je bio Vandoorne, ispred timskog kolege Vergnea (i njima su mogli zamijeniti pozicije).
Re: Formula E 2024.
Postano: 12.05.2024., 09:31
Postao Frantic
Cassidy sa 9. mjesta na gridu jučer uzeo pobjedu ispred Vergnea i Rowlanda, te preuzeo vodstvo u generalnom poretku.
Nešto kao u Misanu, masa preticanja.
Wehrleinu krilo visilo pola tke i mlataralo, ali nije otpalo.
2 Safeta
Re: Formula E 2024.
Postano: 12.05.2024., 16:02
Postao Frantic
Eto, druga trka u Berlinu završava vikend sa sepetom auto-moto dogođaja (WRC, WEC, FE, Indy, MotoGP). DaCosta ispred Cassidya, Rowlanda i Wehrleina.
Re: Formula E 2024.
Postano: 30.06.2024., 08:39
Postao Frantic
Cassidy se sinoć u prvoj trci u Portlandu izvrtio pred kraj predzadnjeg kruga, dok je bio u vodstvu.
Wehrlein nije time ništa profitirao jer je završio 10. i uzeo samo bod.
Pobijedio Da Costa ispred Frijnsa i Vergnea.
Re: Formula E 2024.
Postano: 30.06.2024., 23:23
Postao Frantic
Koliko je bitna aerodinamika kod ovih bolida pokazuje i to što Wehrlein već nekoliko krugova vozi bez ikakvih problema bez kompletnog prednjeg krila.

Re: Formula E 2024.
Postano: 20.07.2024., 19:05
Postao Frantic
Wehrlein doktorski na onom sranju od staze u Londonu.
Evans drugi, Buemi treći
Cassidy se uspio dovući uz odustajanja, Safete, FCY i kazne drugih do 7 mjesta.
Sutra zadnja trka
Wehrlein 180, Evans 176, Cassidy 173 boda.
Re: Formula E 2024.
Postano: 21.07.2024., 19:22
Postao Frantic
Ovo ni Hitchcock/Fincher/Nolan ne bi režirali
Znači Cassidy uzme PP i dodatne bodove. Evans mu pravio društvo u prvom redu, Wehrlein je startao 4., iza Gunthera.
Riješio je Pascal Gunthera, a Cassidy odradio obje aktivacije i onda se ustalio poredak, tamo negdje do iza 25 kruga (ukupno je trebalo biti 34, a 3 su dodana zbog 2 Safeta, dakle 37), Evans-Wehrlein-Cassidy
Evans je vozio 4s sporije od pravog tempa staze. I dalje, Cassidy bio u najboljoj poziciji za titulu
Meljao, meljao, meljao, ......, dok nije izmeljao.
Toliko je sabio kolonu da je to koštalo njegovog timskog kolegu.
Cassidya napucava Gunther i ovaj gubi sve šanse za naslov, Evans i Wehrlein rade prvu aktivaciju, ali je fulaju za par sekundi, zbog ponovnog Safeta, Rowland (koji je nebitan) prolazi u vodstvo.
Zatim na green flagu Evans i Wehrlein rade opet prvu aktivaciju i Evans nakon aktivacije prelazi Rowlanda i u tom momentu je prvak ostaju.
Krug poslije rade drugu aktivaciju, Rowlandu se prepušta vodstvo, ali EVans nije aktivirao sve senzore, a Wehrlein jeste, što znači da je Evans još jednom morao proći kroz zonu aktivacije i prepustiti 2. mjesto Wehrleinu, a na kraju je još dodatno morao usporiti da mu ne bi ostalo viška napadačkog moda nakon prolaska kroz cilj (što se kažnjava).
Rowland, Wehrlein, Evans
Wehrlein (strpljen-spašen, kao i jučer) prvak, Jaguar timski prvak
Cassidy drugu godinu zaredom na debilan način, na istom mjestu gubi titulu (ok, prošle sezone, u prvoj trci u Londonu)
Koga interesuje, neka negdje potraži snimak
Re: Formula E 2024.
Postano: 21.07.2024., 21:54
Postao croatic f1
Baš znaju složiti kalendar. Ne samo da im je finale isti vikend kao i F1, nego je sve još u istim terminima. Ako misle da će neka ozbiljnija masa u takvoj situaciji gledati njih, onda su stvarno delulu do bola.
Nisam popratio skoro ništa od ove sezone, nemam baš vremena pratiti hrpu prvenstava, ali i kad imam vremena i izbora, definitivno ne biram FE. Uvijek je tu bilo dosta menadžmenta energije, ali s Gen3 bolidom je to postalo previše ekstremno za moj ukus (ta namjerna puštanja, drastična usporavanja i sl.). Finale možda pogledam u sažecima kad mi bude jako dosadno.
Re: Formula E 2024.
Postano: 21.07.2024., 22:10
Postao Frantic
croatic f1 je napisao/la: 21.07.2024., 21:54
Baš znaju složiti kalendar. Ne samo da im je finale isti vikend kao i F1, nego je sve još u istim terminima. Ako misle da će neka ozbiljnija masa u takvoj situaciji gledati njih, onda su stvarno delulu do bola.
Nisam popratio skoro ništa od ove sezone, nemam baš vremena pratiti hrpu prvenstava, ali i kad imam vremena i izbora, definitivno ne biram FE. Uvijek je tu bilo dosta menadžmenta energije, ali s Gen3 bolidom je to postalo previše ekstremno za moj ukus (ta namjerna puštanja, drastična usporavanja i sl.). Finale možda pogledam u sažecima kad mi bude jako dosadno.
Pogledaj snimak, ako budeš imao vremena
Kakva ludara od trke, u smislu bodovnog rollercoastera Wehrleina, Evansa i Cassidya, i kakvi sve plot-twistovi su se odvijali, naročito nakon Cassidyevog odustajanja.
Bez obzira što sam sve spoilao, vjerujem da će ti opet biti zanimljivo
Re: Formula E 2024.
Postano: 22.07.2024., 07:43
Postao CrashOverride
Meni isto frend iz Whatsapp grupe stalno govori kak je to super zanimljivo - proba sam par puta i jednostavno ugasio, ne ide..