General tema

Slobodan offtopic o svim temama koje vas zanimaju, a nemaju veze s Formulom 1.
Odgovor

Post 03.05.2015., 09:26 Re: General tema

Iceman
Donator
Donator
Registriran: 24.02.2015., 21:03
Navija za: Ferrari, KR7
Pogledaj profil
U 10:50 na RTL-u dokumentarni film Senna

Post 03.05.2015., 10:58 Re: General tema

Lady
GP3
GP3
Registriran: 24.02.2015., 21:05
Pogledaj profil
Hvala Iceman!
''Beyond the speed of sound'' je film koji bi svatko trebao pogledat. Tu je jako dobro prikazano koliko je Senna prezirao politiku i bio ono po čemu je bio apsolutno najbolji - pravi racer.....
Image

Post 03.05.2015., 12:06 Re: General tema

Ferrari1345
Formula 1
Formula 1
Registriran: 13.03.2015., 22:04
Navija za: Glasniju F1
Pogledaj profil
Ja mislim da mi je ovo prvi put gledam dokumentarac tocnije ovaj skraceni dio. Beyond sam pogledao barem 5 puta . Ljepo iznenadenje me je docekalo ujutro, bravo za rtl, mada su to mogli stavit u bolji termin

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Image

"Formula 1 je jedini sport čiji problem rješavaju tako što naprave još jedan problem"

Post 04.05.2015., 01:20 Re: General tema

Iceman
Donator
Donator
Registriran: 24.02.2015., 21:03
Navija za: Ferrari, KR7
Pogledaj profil
Dakle jučer sam po prvi puta pogledao dokumentarni film Senna (iako ga imam na hardu već neko vrijeme). Doduše zadnjih 10 minuta snimki mi je itekako poznato. Emocijonalno me malo shebo.
Strašan vozač, prelijepi bolidi, tužno i lijepo razdoblje F1.
Balestre je gad kojeg možeš samo izmisliti.

Post 04.05.2015., 01:50 Re: General tema

Ferrari1345
Formula 1
Formula 1
Pogledaj profil
Takoder, ovo je jedini film koji me moze emocijonalno s*ebat. Dosta dugo ga nisam gledo pa je vjerovatno zbog toga. Al tek onaj natjeravanje Prosta i Senne u suzuki 1989 zvuk, napetost, zao mi je sto to nisam prozivio :klanjam:

Kako je film tekao prij kraju, to mi je bilo sve teze gledat. Jos prije onoga zavoja Tamburello, sam se nadao da ce proc ljevo i nastavit utrku al kad je pogodio zid samo sam se cimnuo i ostao razocaran iako sam znao da ce tako zavrsit. Kad sam ga prvi put pogledao bio sam doslovno iskljucen iz stvarnog zivota i tolko upucen u dokumentarac da nisam ni o cemu drugome razmisljao, sto ni kod jednog drugog filma nisam dozivio. Rush je isto kao F1 film bio odlican, al nije mi to bilo to jer ipak su ovo prave snimke za razliku od spomenutog...

Jedan intervju koji sam naso neki dan od Fullertona, tipa kojeg Senna na kraju filma spomene :
First time I met him, I was 25, he was 17,
He turned up at the DAP factory in 1978. We were preparing equipment to go test for the World Championship, probably two or three weeks before that race. He was just a young kid; 17 years old. Quite slim, lean, hungry looking kid almost. He was quite intense. You could tell there was an intensity about him. He was working away, helping his mechanics. Really seemed like a nice kid. He was quite focused on what he was about to do though.
We went testing at a place called Parma, in Italy, which was about 50 miles from the DAP factory. He was very, very quick on the first day. So immediately, you realized you got quite a gifted little driver.
Da ne ljepim cijeli razgovor evo i link
http://www.motorsport.com/f1/news/an-in ... ry-449910/
Image

"Formula 1 je jedini sport čiji problem rješavaju tako što naprave još jedan problem"

Post 04.05.2015., 12:26 Re: General tema

fjaka
Formula 4
Formula 4
Registriran: 26.02.2015., 22:17
Navija za: jordan
Pogledaj profil
Ferrari1345 wrote: Al tek onaj natjeravanje Prosta i Senne u suzuki 1989 zvuk, napetost, zao mi je sto to nisam prozivio :klanjam:
a kad si ti rođen?

mislin na ovom forumu svako malo uletin u nekakve diskusije o prošlin vrimenima a onda kroz njih skužin da se ustvari raspravljan s likovima koji su rođeni kad je alonso osvaja naslove :mrgreen: mislin lipo je bit mlad i na tome van zavidin ali interesira me ima li iko od malko starije generacije 30,40,50 godina i više ili su samo tinejdžeri ovde? :D

Post 04.05.2015., 12:32 Re: General tema

fjaka
Formula 4
Formula 4
Pogledaj profil
Ferrari1345 wrote:Takoder, ovo je jedini film koji me moze emocijonalno s*ebat. Dosta dugo ga nisam gledo pa je vjerovatno zbog toga. Al tek onaj natjeravanje Prosta i Senne u suzuki 1989 zvuk, napetost, zao mi je sto to nisam prozivio :klanjam:
https://www.youtube.com/watch?v=uDAGmI6SH3k

Kako je film tekao prij kraju, to mi je bilo sve teze gledat. Jos prije onoga zavoja Tamburello, sam se nadao da ce proc ljevo i nastavit utrku al kad je pogodio zid samo sam se cimnuo i ostao razocaran iako sam znao da ce tako zavrsit. Kad sam ga prvi put pogledao bio sam doslovno iskljucen iz stvarnog zivota i tolko upucen u dokumentarac da nisam ni o cemu drugome razmisljao, sto ni kod jednog drugog filma nisam dozivio. Rush je isto kao F1 film bio odlican, al nije mi to bilo to jer ipak su ovo prave snimke za razliku od spomenutog...
kad si već i rush spomenio da kvotan jednog svog kolegu s drugog foruma koji je pohodio više utrka nego si ih ti pogleda na tv, ovo je njegov osvrt na sennu i rush :D
Pitao si me neki dan zašto stalno ljepim dokumantarac o Jochenu Rindtu

Ne ljepim ga ja zbog Rindta. Već zbog primjera kako treba izgledati dokumentarac o trkačem vozaču.

Dokumentarni film je film kojem je zadaća predstaviti vozača, vrijeme i atmosferu na gledatelju zanimljiv i gledljiv način. A da pritom ne iskrivljuje poviesne činjenice. Rindtov dokumentarac savršeno prikazuje automotorsport i likove sa kraja 60tih početka 70tih godina. Gledajući ga upoznajete Rindta, Ickxa, Rindtovu prelijepu ženu, Bernia i sve druge. Upoznajete njihovo vrijeme.

Kad gledate Sennu -upoznajete samo jednu vrlo iskrivljenu sliku i čovjeka i vremena. U redu je iskrivljavanje i to zna biti jako zanimljivo ali za to postoje igrani filmovi, ne dokumentarni

Pa pobogu , oni Rush je dokumentarniji od Senne, a nema u njem ni MARCH-a, već prikazije laudu kako karijeru počinje u BRM-u. Ali to je igrani film i to prolazi. Ali dokumentarni film mora biti sasvim nešto drugo.
http://www.forum.hr/showpost.php?p=5407 ... count=1107

Post 04.05.2015., 12:41 Re: General tema

fjaka
Formula 4
Formula 4
Pogledaj profil
i još jedan kvot old school senna fana
Je to je sve ok!, ja Sennu smatram najboljim, ali ako je to dokumentarac na koji mislim da je onda je malo ljigav gdje se Prosta prikazuje kao idiota a sennu uzdiže u nebesa sasvim nerealno.

Da budem jasan, Senna je vjerojatno bio najbolji svoje generacije ali su tu bili i drugi gotovo jednako dobri i sere mi se od takvih fanboy dokumentaraca.

Senna je bio nepobjediv u jednom brzom krugu , u utrkama je bio pobjediv, naravno imao je svoje utrke karijere da ih ne nabrajam ali imali su ih i drugi, neki manje neki više a to se zaboravlja.

Atmosfera u mclarenu između Prosta i Senne je bila napeta, u tim se dokumentarcima Prosta stavlja u ulogu negativca sasvim neopravdano jer Senna ima jako puno putra na glavi kao i Prost a o tom se šuti.

Tako da taj dokumentarac oglupljuje one koji to nisu gledali i uzdižu Sennu kao božanstvo.

Napominjem Senna je stvarno bio vrh vrhova ali nije bio svemoguć, Donington, Monaco, Estoril nisu bile jedine utrke koje je vozio, je u njima je bio maestralan ali bilo je i onih gdje je bio prosjećan,te se utrke ne spominje.

Npr u Monacu 84g, nitko živ ne spominje Belofa?, Zašto., spominju samo Prosta kao negativca, pa pobogu Prostu 84g Senna nije bio pretnja.
http://www.forum.hr/showpost.php?p=5407 ... count=1106

Post 04.05.2015., 13:02 Re: General tema

Ferrari1345
Formula 1
Formula 1
Pogledaj profil
Ovako na faksu sam neman bas vremena za pisat neke ogromne tekstove, iman 20 godina i ne nisam bio rođen kad je Senna poginuo, ali sam procitao masu tekstova, misljenja od kojekakvih strucnjaka i ljudi, utrku nisam ni jednu pogledo al znam sta se desavalo... inace ne volim zalazit u ove diskusije jer ih ni sam nisam dozivio, uostalom nigdje neces nac moje ime kod ovakvih tema jer mi je jednostavno glupo tvrdit nesto sto znam tj. neznam. Al od svega sto sam naucio i procitao ja sam dosao do misljenja da mi je on mozda najbolji ikada u ovom sportu i to je moje misljenje koje djelim sa 50% drugih ljudi koji prate F1. Ne razumijem zasto se pjeniš na necije misljenje, i sta sad ako nisam dozivio to, sta neman pravo za osobno misljenje, po tome netrebam znat ni sto je drugi svjetski rat jer ga nisam dozivio? Slazem se za vecinu gore napisanih stvari, film je jednostavno oblatio Prosta i predstavio ga dosta negativno al valjda i sam znam zakljucit poantu filma . Isto se slazem da je Prost jedan od najpodcijenjenijih vozaca i potpuno prihavacam kad je nekome on najbolji vozac ikada ili netko drugi nema veze. Vjeruj mi nacitao sam previse toga od ljudi koji zive od ovoga sporta i koji znaju i koji su vidjeli puno vise nego sto si ti...
Pozdrav!

Image

Post 04.05.2015., 13:44 Re: General tema

fjaka
Formula 4
Formula 4
Pogledaj profil
Ferrari1345 wrote:Ovako na faksu sam neman bas vremena za pisat neke ogromne tekstove, iman 20 godina i ne nisam bio rođen kad je Senna poginuo, ali sam procitao masu tekstova, misljenja od kojekakvih strucnjaka i ljudi, utrku nisam ni jednu pogledo al znam sta se desavalo... inace ne volim zalazit u ove diskusije jer ih ni sam nisam dozivio, uostalom nigdje neces nac moje ime kod ovakvih tema jer mi je jednostavno glupo tvrdit nesto sto znam tj. neznam. Al od svega sto sam naucio i procitao ja sam dosao do misljenja da mi je on mozda najbolji ikada u ovom sportu i to je moje misljenje koje djelim sa 50% drugih ljudi koji prate F1. Ne razumijem zasto se pjeniš na necije misljenje, i sta sad ako nisam dozivio to, sta neman pravo za osobno misljenje, po tome netrebam znat ni sto je drugi svjetski rat jer ga nisam dozivio? Slazem se za vecinu gore napisanih stvari, film je jednostavno oblatio Prosta i predstavio ga dosta negativno al valjda i sam znam zakljucit poantu filma . Isto se slazem da je Prost jedan od najpodcijenjenijih vozaca i potpuno prihavacam kad je nekome on najbolji vozac ikada ili netko drugi nema veze. Vjeruj mi nacitao sam previse toga od ljudi koji zive od ovoga sporta i koji znaju i koji su vidjeli puno vise nego sto si ti...
Pozdrav!

ne pjenin se :) ne više otkad san skužio kolko većina ovde ima godina :) a ono šta si ti pročita i pogleda usporedio bi s pivon u hrvatskoj :mrgreen:
znači ajmo unazad 10ak-15 godina na tv nije bilo druge reklame za pivo osim za karlovački i ožujsku, pogotovo nogometna prvenstva karlovačko korner ožujsko korner pive za bogove za ostale neznaš. ti koji do sad nisi proba pivo ideš prvi put uzet gajbu i čips za pogledat utakmicu s frendovima uzećeš ili karlovačku ili ožujsku. zašto? zato šta su to pive za bogove, u toku dana vidiš bar 10ak reklama na tv za iste i druge za tebe ne postoje. i sad kad bi ti ja reka da su i karlovačka i ožujska pišaline u odnosu na osječku za koju vrlo vjerojatno nemaš pojma da postoji ti bi uvatio pljuvat po meni :mrgreen:

na istom principu senninu biografiju znaš napamet a kad bi te pita o piquetu, mansellu, warwicku... bi li uspija sastavit dvi rečenice?
obrati pozornost na boldanoga, za prosta vjerojatno znaš da je nakon mclarena radio ugovore u kojima zabranjuje dolazak senne u istu momčad ali neznaš da je senna isto tako uložio veto na dolazak mladog perspektivnog brzaca warwicka u lotus zbog svog ega i bogomdanog right to win te mu time sjeba karijeru?

možemo do sutra ali suma sumarum je ta da ćeš ti popit karlovačku jer za drugu neznaš a ja ću popit osječku jer je bolja :pivo:

Post 04.05.2015., 15:13 Re: General tema

raca
GP3
GP3
Registriran: 25.02.2015., 23:17
Navija za: McLaren
Pogledaj profil
fjaka wrote:
Ferrari1345 wrote: Al tek onaj natjeravanje Prosta i Senne u suzuki 1989 zvuk, napetost, zao mi je sto to nisam prozivio :klanjam:
a kad si ti rođen?

mislin na ovom forumu svako malo uletin u nekakve diskusije o prošlin vrimenima a onda kroz njih skužin da se ustvari raspravljan s likovima koji su rođeni kad je alonso osvaja naslove :mrgreen: mislin lipo je bit mlad i na tome van zavidin ali interesira me ima li iko od malko starije generacije 30,40,50 godina i više ili su samo tinejdžeri ovde? :D
Ima nas starijih, ali nas ti i ne znaš baš prepoznat
Image

Post 04.05.2015., 15:45 Re: General tema

raca
GP3
GP3
Pogledaj profil
fjaka wrote:
Ferrari1345 wrote:Ovako na faksu sam neman bas vremena za pisat neke ogromne tekstove, iman 20 godina i ne nisam bio rođen kad je Senna poginuo, ali sam procitao masu tekstova, misljenja od kojekakvih strucnjaka i ljudi, utrku nisam ni jednu pogledo al znam sta se desavalo... inace ne volim zalazit u ove diskusije jer ih ni sam nisam dozivio, uostalom nigdje neces nac moje ime kod ovakvih tema jer mi je jednostavno glupo tvrdit nesto sto znam tj. neznam. Al od svega sto sam naucio i procitao ja sam dosao do misljenja da mi je on mozda najbolji ikada u ovom sportu i to je moje misljenje koje djelim sa 50% drugih ljudi koji prate F1. Ne razumijem zasto se pjeniš na necije misljenje, i sta sad ako nisam dozivio to, sta neman pravo za osobno misljenje, po tome netrebam znat ni sto je drugi svjetski rat jer ga nisam dozivio? Slazem se za vecinu gore napisanih stvari, film je jednostavno oblatio Prosta i predstavio ga dosta negativno al valjda i sam znam zakljucit poantu filma . Isto se slazem da je Prost jedan od najpodcijenjenijih vozaca i potpuno prihavacam kad je nekome on najbolji vozac ikada ili netko drugi nema veze. Vjeruj mi nacitao sam previse toga od ljudi koji zive od ovoga sporta i koji znaju i koji su vidjeli puno vise nego sto si ti...
Pozdrav!

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk[/quote Samo mala digresija na Sennu i Warwicka, http://mladenjergovic.com/povratak-velikana. pa pročitaj dio koji se odnosi na njih dvojicu

ne pjenin se :) ne više otkad san skužio kolko većina ovde ima godina :) a ono šta si ti pročita i pogleda usporedio bi s pivon u hrvatskoj :mrgreen:
znači ajmo unazad 10ak-15 godina na tv nije bilo druge reklame za pivo osim za karlovački i ožujsku, pogotovo nogometna prvenstva karlovačko korner ožujsko korner pive za bogove za ostale neznaš. ti koji do sad nisi proba pivo ideš prvi put uzet gajbu i čips za pogledat utakmicu s frendovima uzećeš ili karlovačku ili ožujsku. zašto? zato šta su to pive za bogove, u toku dana vidiš bar 10ak reklama na tv za iste i druge za tebe ne postoje. i sad kad bi ti ja reka da su i karlovačka i ožujska pišaline u odnosu na osječku za koju vrlo vjerojatno nemaš pojma da postoji ti bi uvatio pljuvat po meni :mrgreen:

na istom principu senninu biografiju znaš napamet a kad bi te pita o piquetu, mansellu, warwicku... bi li uspija sastavit dvi rečenice?
obrati pozornost na boldanoga, za prosta vjerojatno znaš da je nakon mclarena radio ugovore u kojima zabranjuje dolazak senne u istu momčad ali neznaš da je senna isto tako uložio veto na dolazak mladog perspektivnog brzaca warwicka u lotus zbog svog ega i bogomdanog right to win te mu time sjeba karijeru?

možemo do sutra ali suma sumarum je ta da ćeš ti popit karlovačku jer za drugu neznaš a ja ću popit osječku jer je bolja :pivo:
Image

Post 05.05.2015., 12:33 Re: General tema

fjaka
Formula 4
Formula 4
Pogledaj profil
i prije san koji put zna bacit oko na jergovićeve tekstove ali me nije baš dojmio, kad čitan njega pari mi se da čitan bibliju, tri reda ok a onda se grm zapali sam od sebe pa opet tri reda ok pa lik pritvori vodu u vino i sl. brdo informacija i subjektivnosti :mrgreen: ako i je istina da bi u timu imali jako malo povratnih informacija od warwicka šta onda reć za clarka koji je također bija nikakav za razvoj bolida? daj mu bolid i on se prilagođava njemu umisto da je otklanja mane. pa je opet palo brdo pobjeda i dva prvenstva. ili senna koji je u mclarenu konsatntno kopira setup bolida od svog drugara. to su sve one 'netrkaće' vještine, neko ovo neko ono, mislin da triba gledat ukupnu sliku.

šta se tiče tih 'netrkaćih' pikanterija oko štelanja i razvoja bolida, jeli lauda no.1?

Post 06.05.2015., 01:34 Re: General tema

raca
GP3
GP3
Pogledaj profil
ne , to je bio MS
Image

Post 10.05.2015., 16:06 Re: General tema

Ferrari1345
Formula 1
Formula 1
Pogledaj profil
Bravo ante, rasturas :thumbs:
Image

Post 10.05.2015., 16:20 Re: General tema

josip123
GP3
GP3
Registriran: 24.02.2015., 21:04
Navija za: Raikkonen,Vettel,Leclerc
Pogledaj profil
Ferrari1345 wrote:Bravo ante, rasturas :thumbs:
Ima li igdje nekakva snimka???
Da vidim kako to Ante radi.... :cool: :)

Ako netko ima snimku ili tako nesto
Being second is to be the first of the ones who lose.
Ayrton Senna

Post 10.05.2015., 16:23 Re: General tema

Ferrari1345
Formula 1
Formula 1
Pogledaj profil
Ako se ne varam, bit ce na Rtl 2 navecer, barem je bilo prosle sezone. Al samo sažeci, ne cijela utrka

Image

Post 10.05.2015., 16:36 Re: General tema

josip123
GP3
GP3
Registriran: 24.02.2015., 21:04
Navija za: Raikkonen,Vettel,Leclerc
Pogledaj profil
Ahaaa. Znam da bude repriza, ali do sada sam samo čuo Blažićka....
Being second is to be the first of the ones who lose.
Ayrton Senna

Post 10.05.2015., 21:58 Re: General tema

croatic f1
F1puls suradnik
F1puls suradnik
Registriran: 24.02.2015., 21:11
Navija za: Alonsa i dobre utrke
Pogledaj profil
Također se pridružujem pohvalama za Antu, lijepo je odradio posao sukomentatora, vidi se da se istrenirao u komentiranju na trenizima :) :thumbs:

P.S. Pitanje za Antu: Hoćemo li te gledati/slušati i na utrci u Monacu ili se vraća NN? :)

Post 10.05.2015., 22:13 Re: General tema

avetma
Administrator
Administrator
Registriran: 27.01.2015., 16:14
Navija za: VET
Kontakt:
Pogledaj profil
croatic f1 wrote:Također se pridružujem pohvalama za Antu, lijepo je odradio posao sukomentatora, vidi se da se istrenirao u komentiranju na trenizima :) :thumbs:

P.S. Pitanje za Antu: Hoćemo li te gledati/slušati i na utrci u Monacu ili se vraća NN? :)
Hvala :) Od iduće utrke standardna postava :)

Odgovor