Predlog muzike za slušanje uz čitanje uvodne teme.

Posle jedne malo duže stanke vraća se FE na velika vrata, u bukvalnom smislu jer dolazimo na još jednu permanentnu stazu i to na Pueblu. Čuvena po utrkama turing automobilima sa nagibom ovala pod 8% što će biti po prvi put ikad u FE da trasa sadrži ovalnu krivinu. Mexico City je u poslednjem zavoju imao ravnu varijantu ovala, Puebla ima pravu stvar.

Spektakularna planina krasi pejzaž na oko ravne površine, sve u svemu ovo neće biti dosadni dabl heder. A kad smo kod toga od Pueble pa do finiša u Berlinu sve utrke će biti dabl hederi. Monako je bio jedinstveni slučaj u sezoni koja broji rekordan broj dabl hedera.


Ovo su sveže slike sa Pueble, pripreme su u toku a naravno zastupljene su plavo/bele/ljubičaste farbe u sred zelenila. Sve u znaku FE.

Staza je tehnički prvi ikad roval u historiji Formule E, duljine 2.98km sa 15 zavoja. Ono što još izdvaja ovu stazu od ostalih je Napadački Mod koji je smešten u produljenoj konfiguraciji zavoja broj 8. Dakle to je skoro pa joker krug Formule E.
Analizirao sam stazu u mom testnom centru i ono što mogu reći je da ćemo gledati jednu stazu koja je posve šarena u smislu različitosti konfiguracija zavoja. U mnogome zahtevnija od one druge permanentne staze u Valensiji. Po meni najzahtevniji su zavoji 3, 4, 7, 12 i 15. Mjesta za preticanja će biti naravno prvi zavoj te možda osmi. Puno je malih pravaca koji minimalizuju vozačke greške, kao recimo Valencija koja je slična i gde realno u drugoj utrci nismo imali puno akcije. Puebla je bukvalno sačinjena od dve Miki Maus sekcije spojene pravcima i gde realno u prvom zavoju možemo očekivati akcije.
Najbolje vreme kruga mi je bilo 1:18.599.

Suša od dve uzastopne utrke ostavila je Mercedes izuzetno ranjivim te Jaguar koji je isto imao dve utrke bez bodova se vratio u igru sa neverovatnim nastupom u Monaku. Interesantno je to da Jaguar nije osvojio niti jedan jedini poen u Valensiji koja je slična kao i Puebla. DS Techeetah se marljivo vraća u vrh što na raduje.

Frijns je jedno čudo sezone, uspeva pored svega da bude ispred Mercedesa, Jaguara i DS Techeetah. Ova sedmorka je totalno u igri za naslov sedme sezone. Tek smo na pola puta a još uvek nemamo jasne odgovore. Puebla može začiniti stvari, ili u stilu Meksika zaljutiti. Prognoza predviđa kišu za cjelu nedjelju stoga biće vrlo zanimljivo, pogotovo u onom ovalnom djelu.
Joel Erikkson menja Mullera, to je najznačajnija vijest uoči predstojećeg dabl hedera.
Vremenska prognoza:
Subota- Kiša
▲21ºC ▼ 14ºC
Nedjelja- Kiša
▲23ºC ▼ 14ºC
TV Program*
Subota
15:00 Prvi slobodni trening
17:15 Drugi slobodni trening
19:00 Kvalifikacije
23:04 Utrka
Nedjelja
16:15 Treći slobodni trening
19:00 Kvalifikacije
23:04 Utrka
* naša vremenska zona