Hamilton vs. Rosberg

🏎️ Svaki aktualni F1 vozač i momčad zaslužuju ovdje svoju temu.

Post

zelot
Formula 1
Formula 1
Postovi: 2642
S nama već: 9 god 9 mj
Jedan neizbjezan dvoboj koji sada vec ima i sloidnu povijest koja ide u korist trostrukom prvaku ali se i nastavlja dalje i mozda Nico uspije iznemaditi.

Zelja mi je da u ovoj temi detaljno raspravljamo o tom dvoboju. Da nakon svake utrke svatko tko zeli kaze nesto o tome. Znaci iskljucivo njih dvojica i ono izmedju njih.

S jedne strane imamo ogroman talent Hamiltona kojemu (koliko ga mi znamo) fali skoro sve osim talenta kojeg ima na pretek.

S druge strabe imamo vrlo dobrog Nicu koji je mozda i bolji od vrlo dobrog ali nema toliki talent iako bi se moglo reci da ima sve ostalo sto da ima Hamilton vjerojatno bi bio neprikosnoven vozac.

Mene najvise zanima hoce li ona njemacka upornost, sistematicnost, volja, kultura i sve ostalo ipak uspjeti pobjediti Lewisa koji izgleda da sve to nema. Sigurno ne u tolikoj razini.

Hoce li trud, volja i upornost uspjeti pobjediti savrseni prirodni talent i instinkt koji Hamiltona vodi od malih nogu ka cetvrtom naslovu??

Nico ima hrpu aduta koji bi mozda mogli Lewisa malo uzdrmati i donjeti mu par bodova vise.

Sta vi mislite?

Cinjenica je da imamo dva vrlo dobra vozaca u najjacoj momcadi mozda ikada u f1. Imali su gadjanja kapom, busenja gume, borbi, izgurivanja sa staze. Prcanja van staze kroz medije. Cak i kolege bili u pocetcima itd...

Mislim da imamo materijala za u detalje raspravljati o ovom dvoboju jer je jedan od najboljih u povijesti. Vjerojatno medju prvih 10 ili 15 kad su momcadske kolege u pitanju...

Osobno se nadam i volio bih da Hamilton dobije pa cak i posteno ali sumnjam da ce bit bas lagano
Znamo da njemci igraju dok god igra traje dok mi Ham djeluje kao netko tko bi mogao pasti..

Sta kaze ostatak zajedniceM

Hoce li Nico prihvatiti poziciju drugog vozaca? Hoce li postat tvrdji i bit spreman na sudar kada Lewis uleti kao na VN Amerike? Hoce li pustiti jezik i napasti Lewisa?

Ima li po Vama Nico uopce sanse protiv Lewisa?

Po meni nikako nije zasluzi niti jedan naslov jer ga Lewis u sustini jede kako hoce ali.. Svabo je to :D

mozemo i procjene u omjeru pobjeda nabacit :)

Post

Mr.Spaceguy Verified
Avatar
Formula 1
Formula 1
Postovi: 4553
S nama već: 10 god 3 mj
Navija za: Fernando Alonso
Ne znam baš da će ovo tema zaživit, no po mome mišljenju Rosbergu je ovo zadnji vlak za naslov. Nakon ove sezone dolazi do velikih promjena koje bi mogle a i ne moraju utjecati na Mercedesovu dominaciju. Hamilton je bojim se pretvrd orah ne samo za njega nego i gotovo cijeli grid izuzev Vettela i Alonsa a i pitanje je kako bi se oni snašli protiv njega trenutno.

Post

Kush
Avatar
GP3
GP3
Postovi: 550
S nama već: 10 god 2 mj
Navija za: Ferrari, TR Seb, Lotterer
Lokacija: vtc
mislim osobno da roberg uopće nije toliko lošiji od hamiltona, koji je doveden kao prvi vozač, koliko god se to negiralo od tima, a među medijima i fanovima se proteže ta belgija, koja je samo djelomično otkrila stanje stvari..

ja tvrdim da je od dolaska englez došao kao br 1, potkrepljujem to činjenicom da merc nije mogao 2013. biti siguran da će u novoj eri biti tako dominantni, a tada nisu bili niti blizu, 2. u prvom dijelu sezone, dok u drugom dijelu to mjesto uzima lotus sa gumama i aerom, ferrari je s alonsom isto bio tu negdje, ali kao auto i lošiji (uvjetno). tada je rosberg morao u pešti pustiti lewisa da uzme pobjedu, da ga zadovolje bar time tu godinu, što je cijeli svijet čuo putem timskog radija, to je druga činjenica. a treća je da je prije testova, dok se nije znalo kakav će biti ferrari, merc na sva zvona oglašavao kako će dopustiti ravnopravnu borbu između njih, što direktno sugerira da ranije nisu..

meni je to dovoljno, uz sve što sam vidio da je jednom dopušteno a drugom nije, da je lewis od dolaska numero uno amg-a

po tome, ako talijani budu na nivou nijemaca, boriti će se numero uno i numero uno, a timski kolege bi im trebali štititi leđa, naravno ne predirektno što se tiče radija.

sa mogućim odstupanjima od toga pošto kimi nema što izgubiti više, ako njega krene od početka mogao bi po svome, a nebi začudilo niti da ga seb, a time i tim podrže, ako to ne bude stjecaj okolnosti već prva forma, isto kao što je moguće da kimi od toga odustane u zamjenu za još godinu-dvije ugovora.

u mercu su ta odstupanja još kompliciranija, jer je rosberg definitivno br 2 bio već samim tim što jedini tu nije prvak, no nemojmo zaboraviti da je učio postavljati i razvijati auto od najboljeg, i da ga je na stazi dobio, u mnogome i zbog šumijevih pehova, ali je i on sam izjavio tada da je nico daleko bolji nego što se tada mislilo, i praktički je priznao da je u tom momentu bolji od njega, što je normalno jer s godinama slabe refleksi, a oni su najbitniji..

dakle smatram da i talentom nico nije baš toliko ispod lewisa koliko se misli, a i sam kažeš da sve drugo ima..
bitna je činjenica da čak i ako ferrari bude tu i budu momčadske odredbe, nico može kako rekoh odstupiti od njih, jer je svjestan da je ovo prilika života za naslov, i da poslije ovog auta, bez naslova, nema što više tražiti u f1, kao i webber npr. te da će ovu godinu, bez obzira na šefove dati sve od sebe da alarmira svoj dio garaže, gdje nesumnjivo ima svoje pristalice, jer su to ljudi koji dijele njegove uspjehe, i da će pošto poto željeti uzeti naslov, čak i spuštanjem na neke niže grane ako treba (ako je štimalo za sennu ili šumija, i još mnoge, tj sve prvake osim jensona, zašto nebi i za njega), tako da ne sumnjam u fajt ove godine između bivših prijatelja. :zubo:

tako da po meni - letjet će perje, biti će krvi i suza, pa i treba ako su već dominantni, da održe, tj vrate bar tu tradiciju.
zbog svega što si ti naveo i što sam ja naveo, osobno dajem malu prednost rosbergu, koji je usput finac porijeklom, a nijemac odgojem, iako dozvoljavam da sam u krivu možda, ali to ćemo vidjeti na kraju! ;)

zato dobro da si otvorio ovu temu - mislim da će ove sezone biti vrlo prigodna i aktualna. :thumbs:
__________

Mr.Spaceguy - imam nešto drugačije mišljenje o temi(sad vidjeh thread prije nego sam uploadao ovaj), kao i o tvrdnji koju si iznijeo - smatram da bi trenutno i alonso i vettel dobili hamiltona u mercu, za seba neću objašnjavati uopće, a alonso je 07. izvukao pouku, i nebi opet nasjeo, mislim da bi bilo baš kontra jer je sad englez samouvjereniji, a kad ti netko to uzdrma, onda se nije lako vratiti, vidjeli smo to preklani kod seba, kao i kod alonsa sa hamom, a postoji bezbroj primjera, što je prost napravio laudi u McL-u (to me baš navuklo ko klinca, i lauda se jedva izvukao, a potom časno povukao).

neznam, hamilton jest sam vrh, ali ima rupa više nego ostala dvojica, međutim je englez i mediji su već napravili mit od njega, a po meni to ipak nije.

Post

zelot
Formula 1
Formula 1
Postovi: 2642
S nama već: 9 god 9 mj
meni se cini da rosberg nije broj dva. mislim, kome treba takav br. dva.

ni prvaku koji se mora opako utrkivati sa tim br. dva niti momcadi da im se sudaraju i uzimaju bodove itd...

rosberg je br . dva samo zbog toga sto ham a malu prednost od pocetka. em naslov ima em ga dobio i donio dva naslova i ima malo vise povjerenja jer... on dva puta ne a on nije..

sumnjam da merc gleda na nicu cao br. dva.! da zele br dva imali bi dosta sporijeg vozaca...

ham ima samo prednost koja mora biti na necijoj strani ali nikako sve na dlanu.

nico je mozda najvecu ssansu imao prije dvije god kad je ham odustao u prvoj utrci. tads je ros uspio izgubiti 4 puta za redom da bi ga h prestigao (vise pobjeda). onda ham opet kvar a ros prvi pa ham opet iduce 4 utrke dobija... tada nico nije smio izgubiti. pogotovo jer je tada bio 3-4 god duze od hamiltona u toj garazi..

volio bih ja da se pokaze germanska krv i da fakat bude jos jaci ove godine. zasto da ne gledamo jedno veliko rivalstvo koje se vuce do zadnje utrke ili barem predzadnje :)

Post

fap
Avatar
Baniran
Baniran
Postovi: 209
S nama već: 9 god 8 mj
Navija za: mclaren
Budimo realni ,u kojem bi Nico drugom timu bolje prosao da recimo napusti Mercedes.Bio drugi vozac ili ne u kom god drugom timu da je trenutno ne bi uzeo ovoliko pobeda koliko je uzeo sa Mercedesom.A opet i da je drugi ima mnogo vecu slobodu nego sto su imali Barikelo i Masa pa sad i Raikonen u Ferrariju.Tako da po meni bio prvi ili drugi u Mercu mu je trenutno najbolje
Navijam za Mclaren,Ferrari,Mercedes,RB,Willijams.
Hamilton,Alonso,Vettel,Raikonen,Baton,Perez.,pa i ja de se pridruzim trendu navijanja za celu F1

Post

senja
Baniran
Baniran
Postovi: 1248
S nama već: 9 god 10 mj
Navija za: Vettel
Ima slobodu, ali kad Ham osigura naslov...

zelot, zašto bi imali sporijeg vozača za broj 2? Pa da ugroze konstruktorsko prvenstvo? Sudari? Ja ih nisam vidio nakon Belgije koju je Kush spomenuo. To je već riješeno očiglednim timskim odredbama. Pa prošle godine čak i kad Rosberg prvi starta, mora popustiti pred agresivnim Hamiltonom, koji hoće po svaku cijenu na prvo mjesto odmah poslije prve krivine. Samo da bi izbjegao sudar. Jer znamo šta se desilo nakon zadnjeg sudara između njih...

Slažem se sa Kush-om da je ovo zadnja prilika Rosbergu, i da mi mogao postati neposlušan. I možda pokušati okrenuti neke ljude u timu na svoju stranu. Kao što je radio Alonso u McLarenu.

Post

zelot
Formula 1
Formula 1
Postovi: 2642
S nama već: 9 god 9 mj
pa nece uzet mene kao sporijeg vozaca ali momcad koja ide na to daima br 1 i br 2 vozaca sigurno nece napraviti ovo sto je merc. br dva mora biti minimalno 3 desetinke sporiji da ne ugrozava prvog.(massa, barricello itd..)

rosverg sigurno nije nikakav br dva u stilu da mu je naredjeno i ostale gluposti. jednostavno ham je prvak i samim time ima malo vise garaze na svojoj strani ali nico sigurno ima odrjesene ruke.

kazem, nitko nece tako brzog drugog vozaca ako racuna samo s prvim osvajati. a rosberg se grcevito bori sa hamom. sve na noz. ok, uzmakne od sudara ali gusto je to sve...

Post

senja
Baniran
Baniran
Postovi: 1248
S nama već: 9 god 10 mj
Navija za: Vettel
Pa to što uzmakne od sudara. A u Belgiji tada nije uzmaknuo, i znamo šta je bilo - timske odredbe...

Post

Ciki-F1
Avatar
Formula 2
Formula 2
Postovi: 1198
S nama već: 10 god 5 mj
Navija za: Raikkonen Vettel Rosberg
Lokacija: Istra (vajku srcu)
Zelot- ima odriješene ruke :facepalm: :thumbsd: :bonk:
Kimi, zadnji Ferrarijev prvak......

Post

Kush
Avatar
GP3
GP3
Postovi: 550
S nama već: 10 god 2 mj
Navija za: Ferrari, TR Seb, Lotterer
Lokacija: vtc
I što na primjer prvi vozač slomi nogu kao šumi, onda će "3 desetinke sporiji vozač" (nekužim kako se to određuje kod vozača) ispušit od seba u lanjskom odnosu snaga - nije ti baš logika..

kažem ti da je kaizer rekao da je nico vrhunski vozač - na njegovom nivou, a da se njegovim povlačenjem merc osigurao dovodeći hamiltona, iza kojeg i lauda uostalom stoji, nisam rekao da je rosberg 2. vozač u stilu od prije 20 godina, što ti impliciraš, ako dobro shvaćam, kao pojam 2. vozača, ali je doveden kao zvijezda i od početka ima povlašten status u odnosu na rosberga.

ako baš inzistiraš, nema prvog vozača, jedino što hamilton ima odriješene ruke, a rosberg nema, to je bilo i više nego očigledno, a merc potvrdio zimus da će obojica imati odriješene ruke ove sezone (računajući da će i dalje biti dovoljno ispred ferraria).

Savjet:
ako si ti otvorio temu, ti si odgovoran, i to je tvoja beba - s njom treba nježno, ako želiš da se razvija diskusija tu, neka konstruktivna, ne smiješ ti biti opredjeljen ovdje (čak i smiješ umjereno), ali ustrajati na stavovima koji nisu baš logični ili provjerljivi, pogotovo ako jesu, a krivi su - neće biti ništa od te teme - dobronamjerno!
primjer:
tvoja tvrdnja da je rosberg imao najveću šansu 2014. jer je bio duže u timu baš ne stoji - bilo mu je kao i sebu s ricom, koji je došao u novi auto, bolji, a seb odjednom dobio "kantu", i iako je bio brži od rica u startovima i u stintovima, bio jje preagresivan i derao gume, i razvaljivao turbine - tako je i nicu bilo otprilike ispočetka, dok je hamilton došao godinu prije (na stranu poklonjena pobjeda rosbergova) i od početka izvoljevao, promijenili su kompletan kočioni sustav, da bude sličan McL-ovom, dijelove ovjesa, i tko zna što još po njegovim željama, da bi se on osjećao kao doma, imali su dva totalno različita auta na kraju te sezone, mislim da mu je nakon svega 2014. bilo možda i teže nego sebu (a tako je i izgledalo na početku, i uz auto koji je imao tad daleko najbolji drajvabiliti), samo je seb imao imperativ pobjeda i mlađeg partnera, pa se to puno više očitovalo na površini, nego rosberg protiv šampiona.
ja smatram kako sam rekao po nekoj logici da će ove sezone imati vjerojatno najviše šanse u teoriji - u kakvoj će formi koji od njih biti, to nemogu znati - zato bi to i trebalo biti zanimljivo, i mislio sam da je to poanta zbog koje si otvorio temu.

nemam ti više što reći, na tebi je kako ćeš je voditi, i hoćeš li je uopće voditi, ili pustiti da ide svojim prirodnim tokom, kako god, ako si ti tu bog i batina, ništa od toga..
_______
btw. počeo sam pisati ovaj post, kao odgovor na tvoj zadnji, senja i ciki su uletili s threadovima u međuvremenu i nadam se da tim više shaćaš što ti želim reći..
pis!

Post

zelot
Formula 1
Formula 1
Postovi: 2642
S nama već: 9 god 9 mj
sve 5 :) ionako sam temu otvorio vise sa ciljem ds kada krene sezona i utrke da tu i tamo prokomentiramo dogadjanja izmedju njih dvojice jer je najveca vjerojatnost da ce upravo njihov dvoboj bit za sam vrh i da ce bit iskri samo takvih... sad mozemo malo se zagrijavat dok sve ne krene a kad krene secirati dogadjanja u detalje.

nije mi namjera bit bog i batina nego sam samio napisao odmah dva tri posta da se pokrene tema jer mi se cini da ce se tu imati sta pisati ove sezone. barem se nadam :)

ps: dobro mislis zasto sam otvorio temu.. upravo jer bi trebalo bit zanimljivo.. mozda jesam malo neiskusno zapoceo sve ovo ali znam ja da tu ima vrhunskih forumasa koji ce itekako imati sto za reci na ovu temu i bit ce ona bombon :D

Post

josip123
Avatar
GP3
GP3
Postovi: 879
S nama već: 10 god 5 mj
Navija za: Raikkonen,Vettel,Leclerc
Lokacija: F1 Paddock
Evo dva pregleda njihove sezone. Jedan od 2014, i jedan od prošle.

https://www.youtube.com/watch?v=Y49yk2IL2ns
https://www.youtube.com/watch?v=Yr67KpaQ6j8

Moje je mišljenje da bi Rosberg stvarno mogao napasti ove sezone. Zna da je Ferrari sve bliže, Da ni Ham neće spavati, zato mislim da će se trgnuti i pokazati ono njegovo najbolje! Može on to. Nije uopće lošiji od Hamiltona. Da je to bi se jako vidjelo u kvalifikacijama. A svi pričaju kako je Hamilton novi Senna, kako ima brzine u jednom krugu. Istina, ima. Ali ima i Rosberg!!!!! :gandalf: Čak su kvalifikacije u njegovoj prednosti. Tako da je cijela stvar u momčadi. Odnosno u onim glavonjama. Totu i Laudi. Oni su već davno odabrali Lewisa i tako mora biti.
Rosberg im se mora oduprijeti i pokazati da može!!!! :thumbs:
Being second is to be the first of the ones who lose.
Ayrton Senna

Post

fap
Avatar
Baniran
Baniran
Postovi: 209
S nama već: 9 god 8 mj
Navija za: mclaren
I da je istina daje Hamilton odabran zar ne mislite da to treba da se zasluzi i da je on iz nekog razloga odabran .Mada realno vozaci u Mercedesu i Mclarenu imaju mnogo vecu slobodu nego recimo u Ferrariju i RBu.
Tema nije losa ali bi isto bilo lepo otvoriti teme izmedju ostalih kolega u momcadi .Recimo duel Alonso i Baton ,Vettel i Raikonen.Da vidimo kako stoje vozaci i u ostalim momcadima.
Navijam za Mclaren,Ferrari,Mercedes,RB,Willijams.
Hamilton,Alonso,Vettel,Raikonen,Baton,Perez.,pa i ja de se pridruzim trendu navijanja za celu F1

Post

Kush
Avatar
GP3
GP3
Postovi: 550
S nama već: 10 god 2 mj
Navija za: Ferrari, TR Seb, Lotterer
Lokacija: vtc
u mercu veću slobodu nego u RB-u, nebih se složio, al nek ti bude..
..nije tema, a tvoj prijedlog za ostale momčadi nije loš, ali nema smisla toliko tema, to može sve u jednu temu - međumomčadski okršaji, ili tako nešto..

Post

fap
Avatar
Baniran
Baniran
Postovi: 209
S nama već: 9 god 8 mj
Navija za: mclaren
Na RB sam mislio dok su bili sampioni dakle Weber Vettel ne na trenutno stanje da ne duzim posto kako kazes nije tema
Navijam za Mclaren,Ferrari,Mercedes,RB,Willijams.
Hamilton,Alonso,Vettel,Raikonen,Baton,Perez.,pa i ja de se pridruzim trendu navijanja za celu F1

Post

fap
Avatar
Baniran
Baniran
Postovi: 209
S nama već: 9 god 8 mj
Navija za: mclaren
Sto se tice duela Hamilton Rozberg pa po meni Rozbergova jedina sansa je Hamiltonova motivacija .Ako Hamilton i dalje bude gladan pobeda i titula ne vidim kako bi ga Rozberg stigo .A u svakom slucaju svi vise vole fajtere a ne one koji se povlace tako da i ako je tim stao na Hamiltonovu stranu to svakako nije ne zasluzeno
Navijam za Mclaren,Ferrari,Mercedes,RB,Willijams.
Hamilton,Alonso,Vettel,Raikonen,Baton,Perez.,pa i ja de se pridruzim trendu navijanja za celu F1

Post

HeatBlast44
Avatar
Baniran
Baniran
Postovi: 1781
S nama već: 10 god 4 mj
Navija za: Mc'Laren, Lewis, Wehrlein
joj što nmg ovih priča kako je Hamilton no.1 a još smješnije mi je čitat zaključke kao Belgija 2014... da je tim naklonjen jednom ili drugom vozaču, ne bi se dešavale epske borbe kao Bahrein, Kanada, Španija, Amerika 2014 ili Brazil 2015... ne bi Rosberg pol pozicije vidio, a o završavanju utrka tik jedan iza drugog ne bi nikad vidjeli...

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
slikaslika

Post

zelot
Formula 1
Formula 1
Postovi: 2642
S nama već: 9 god 9 mj
tesko mi preko moba traziti ali ako ima netko zainteresiran i sa malo volje bilo bi dobro staviti usporedbu za njih od kad su momcadske kolege.. ono.. omjer pp, fl, bodovi, pobjede, postolja, druga i treca mjesta jel, odustajanja zbog kvara, odustajanja zbog gresaka...

nit znam di bih to sve nasao nit mi je preko moba jednostavno al ako netko ima ideju ne bi bilo lose. cak mozda editira prvi post pa ubacit :)

mislim da bi zanimljivo bilo sve to pregledat prije pocetka sezone..

jel se da nekome to potraziti :)

Post

vlado Verified
Avatar
Formula 1
Formula 1
Postovi: 1526
S nama već: 10 god 5 mj
No!

Post

Lady
Avatar
GP3
GP3
Postovi: 826
S nama već: 10 god 5 mj
Mislim da je dobra tema i ima se o čemu raspravljati.....

Osobno, mislim da je Hamilton i veći talent, a i vozač koji ima puno više 'cojones' za ono nešto šta odvaja šampione i ne šampione....
Rosberg je dobar vozač, ali nije na Hamiltonovom nivou i nema šanse pored njega osim ako Hamilton sam sebe ne pobjedi. Pitanje je kako bi izgledalo kad bi se recimo Ferrari umiješao i sam Vettel za kojeg smatram da je jedini (uz Alonsa) sposoban skinut Hamiltona sa vrha i dali bi tada ako bi dozvolili borbu unutar same ekipe (Merc) Rosberg mogao nešto napravit, ali nekako čisto sumnjam....

Dok god Ferrari , odnosno Vettel ne bude čista pretnja Hamiltonu, odnosno Mercedesu, tako neće ni Rosberg bit prijetnja Hamilotnu.

Iako ne volim Hamiltona iz nekih razloga, taj vozač je ipak vrh vrhova i jedan od najbržih vozača ikada, a ako je čist u svojoj glavi, mislim da ga ne može nitko, osim eventualno Vettela ili Alonsa dobit.....
slika
Odgovori
👀 Registriraj se Prijavi se ⚡