Sebastian Vettel

Svaki aktualni F1 vozač i momčad zaslužuju ovdje svoju temu.

Post 21.05.2020., 15:27 Re: Sebastian Vettel

CrashOverride
Premium donator
Premium donator
Registriran: 06.07.2016., 08:14
Navija za: Ferrari
Pogledaj profil
Osobno bi volio da Vettel dodje u Merc, da vidimo kako bi to izgledalo sa Hamiltonom..
A sto se tice Russela.. Iskreno ne znam koji je faktor vozac sa 21 startom u F1 kojemu u rezimeu stoji da je pobjedio hendikepiranog Kubicu - samo za sebe ne govori previse a u istoj recenici sa Vettelom izgleda ka i moja placa u usporedbi sa Sebovom..
Image

Post 21.05.2020., 15:57 Re: Sebastian Vettel

AlkY
Donator
Donator
Registriran: 25.04.2017., 17:53
Navija za: McLaren
Pogledaj profil
CrashOverride wrote:
21.05.2020., 15:27
Osobno bi volio da Vettel dodje u Merc, da vidimo kako bi to izgledalo sa Hamiltonom..
A sto se tice Russela.. Iskreno ne znam koji je faktor vozac sa 21 startom u F1 kojemu u rezimeu stoji da je pobjedio hendikepiranog Kubicu - samo za sebe ne govori previse a u istoj recenici sa Vettelom izgleda ka i moja placa u usporedbi sa Sebovom..
Pa samo zbog tog faktora je Russell bio top 10 vozaca na portalu ( kolumna na kraju prosle sezone ) , tocnije 9ti. Ispred nekih "jacih" imena.
Ali to je bio izbor samo za tu godinu , takoder se dosta tada raspravljalo o tome pa da se nebi opet pokretala ista rasprava.

Da nebudem skroz Off , svima je nama vjerojatno zelja da Seb odmjeri snage sa Lewisom u Mercedesu.
Stvar je , sta se nas fanove ne pita bas puno :D. S druge strane je , sasvim sigurno , to zelja i Liberty-a i vrlo vjerojatno oni pokusavaju tu "bajku" napraviti istinitom. Ali ima tu puno vise faktora o kojima to ovisi.
Vettel bi trebao ili u Mercedes ili u mirovinu. Nesmije si dopustiti da karijeru zavrsava u sredini tablice svaku utrku.
Kako god , ljepse zvuci zadnja voznja u Ferrariju nego zadnja sezona-dvije kruzenje oko 7-8 mjesta sa Renaultom.
ImageImage Image

Post 21.05.2020., 18:35 Re: Sebastian Vettel

Frantic
Donator
Donator
Registriran: 16.06.2015., 21:46
Pogledaj profil
Alen13ASC wrote:
21.05.2020., 14:39
Ne ne ne, pogrešno ste me svatili. Da je onako kako Liberty hoće, onda bi prisilili Ferrari da nastavi sa Vettelom. Svaćate? Ili bi prisilili da RB potpiše s Vettelom a da Albona pošalju u Renault kao na foru "pozajmice".

Ali sveobuhvatno ovo je tako nezahvalna diskusija, Hamsta nikad neće hteti Vettela. On hoće da uz Bottasovu pomoć ugrabi 8mu titulu. A vi tu pričate i mediji o Hamsta/Vettel postavi. Hamsta će vršiti pritisak na Wolfa da ovaj ne uzme Vettela, mogu da jednom drugom uspostavljaju ultimatume. Baš je Hamsti u interesu da uz muke uz Vettela osvoji 8mu titulu umesto da prošeta do nje uz Bottasa. Zdrav razum tako misli, a i Hamilton. Evo još jedno suludo predviđanje, Hamsta osvoji titulu 2020 i 2021 i povuče se a Vettel iz mirovine ga zameni, Mečka dobije njemačkog vozača, prvaka a Lewis uživa u svojih 8 titula u mirovini.
A što si ti toliko zapeo toliko za tu 8. titulu? :mrgreen:
Pa čovjek još nije osvojio ni 7.
Mislim, može osvojiti i 7. titulu ove godine, zatim i 8. titulu naredne godine, bilo to sa Bottasom u ekipi, bilo sa Vettelom. Zašto bi to bio problem?
Možda bi mu sa Bottasom bilo vjerovatno lakše.
Može naredati i 9. i 10. titulu i zaokružit to fino na jedno 120 pobjeda, opet bez obzira bio mu timski kolega Bottas, Vettel ili Russell.
Takođe, može osvojiti i 7. titulu ove godine, prestići 91 pobjedu i postaviti rekord (zasad), te otići u penziju (a ovo možda može biti jednim dijelom i uzročno-posljedična veza eventualnog Vettelovog dolaska u Benz).
A može se desiti i da ne osvoji nijednu više, opet, bez obzira ko mu bio timski kolega, zbog nekih drugih faktora (dobro, za ovo mi je nešto najmanja vjerovatnoća).
"Ako želite pobijediti na utrci, onda morate prvi proći ciljem" :kockastazastava:

Post 21.05.2020., 18:57 Re: Sebastian Vettel

Alen13ASC
GP3
GP3
Registriran: 25.02.2015., 02:10
Navija za: Fernando Alonso
Kontakt:
Pogledaj profil
Njemu je već 2020 i 2021 naklonjena, nema šanse da se desi suprotno. Reality check mate :gandalf:

Poenta je da je Seb previše sebe potrošio pokušavajući srušiti nedostižnog Hamiltona, prosto je nevjerovatno šta dominacija jednog tima uradi ostalima.
Image

Post 21.05.2020., 19:00 Re: Sebastian Vettel

Ferrari
Formula 1
Formula 1
Registriran: 21.05.2015., 16:23
Navija za: Ferrari, Seb,Ricci
Pogledaj profil
Ono što više manje znamo. Ili Mercedes ili pauza/mirovina za Seba
We fight together. We win together. We lose together. Forza Ferrari
Image Image

Post 21.05.2020., 19:01 Re: Sebastian Vettel

LH44
Donator
Donator
Registriran: 23.10.2018., 15:26
Navija za: McLaren, HAM, RIC, NOR
Pogledaj profil
Eeee momci svaka čast, uspjeli ste, mozak ste mi popili željama, teorijama, mogućnostima, pretpostavkama itd.

Iskreno ne mislim da će Seb biti u Mercedesu, ali postoji mogućnost do kraja sezone da se to promijeni, jer Toto će sigurno htjeti vidjeti ima li razloga ostaviti Bottasa. Jedino što vidim u svemu ovome da Toto pritišće Lewisa oko visine plaće i tretira ga kao opciju, u interesu mu je da ostane, ali opet mu je jasno da ima bolje figure na polju od Lewisa

A Russell, kako već neko reče, vozio je protiv hendikepiranog Kubice, očekivano ga je dobio, ali trebat će njemu još dokazivanja, nije idealno za njega, ali vjerujem da ako je kvalitetan vozač da će prvo dokazati rasturanjem ne tako lošeg Latifija, pa tek onda pucat na više, Norris također ima za dokazati se protiv Daniela, koji je realno bolji vozač od Sainza, a ni Albonu nije lahko s Maxonjom. Ako Seb napusti F1, a Bottas pukne kao kokica, eto mu opet otvorenih vrata koja mu se obećavaju ako se još dokaže. Također i Sainz može puknuti pored Leclerca, a on ako se dokaže može i da promijeni tabor, kvalitetan šofer ne poznaje lojalnost, već top bolid

EDIT: Nek nam je i Helmut jednom rekao nešto korisno, sad znamo da Vettel puca na Mercedes ili u mirovinu, sa mogućnošću povratka u top tim, naravno

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk

ImageImage

Post 22.05.2020., 11:04 Re: Sebastian Vettel

MSC
GP3
GP3
Registriran: 12.10.2015., 10:36
Pogledaj profil
Ja bih samo napomenuo da ukoliko je glasina istinita i da doslovno uprava Daimlera, odnosno Mercedesa želi Seba da je to nezgodna pozicija i za Tota i za Lewisa i za Bottasa. Mercedesova F1 momčad se financira najvećim djelom iz Njemačke, Mercedes je njemački brand, ne britanski i ako uprava jedne takve mega kompanije donese odluku baš me zanima što tu Lewis i Toto uopće mogu napraviti? Toto još možda i može nešto lobirati ali Lewis vjerojatno vrlo malo.

U ostalom, pa bilo je i članaka kako se upravo ta uprava ne slaže s Lewisovom plaćom, ni da je zadrže na postojećoj, a kamol i da je dignu. Lewis sebi dokazuje jedno, Toto drugo, a Mercedesu je svejedno tko im donosi naslov. Zašto u ostalom to nebi bio proslavljeni njemac iza volana sa znakom Mercedesa...

Sve su to špekulacije ali meni je logičnije AKO je istina da uprava mečke ima želju da je to iznimno bitan faktor koji svi zanemaruju i misle kako će tu odluku donijeti sam Toto ili ju sugerirati Lewis. Oni su Mercedesovi radnici prije svega i žive dobro od toga ali uprava je nešto drugo.

Ne smatram da je situacija Lewis - Seb dobra za Mercedesovu F1 momčad. Ali smatram da bi bila dobra za podizanje F1 u Njemačkoj i njemačkog automobilizma općenito, a proizvođači automobila svkako trebaju i taj dio koji je u Njemačkoj usprkos Mercedesovoj dominaciji u F1 ipak malo zastao.
#KeepFightingMichael

Post 22.05.2020., 13:41 Re: Sebastian Vettel

Alen13ASC
GP3
GP3
Kontakt:
Pogledaj profil
Daimleru isto tako nije u cilju da rasturi najbolji tim ikad posle Schumachera da dovede Seba, nekako mi Merc ne djeluje u ovoj situaciji kao onomad Ferrari kad je odpustio Schumachera.

Rizikovati dve sigurne titule (2020 i 2021) radi Seba je, ne znam...
Image

Post 22.05.2020., 15:12 Re: Sebastian Vettel

VettelFerrari
Karting
Karting
Registriran: 21.10.2018., 00:16
Navija za: Sebastian Vettel, Ferrari
Pogledaj profil
Ovo sve više liči na onu 2006. sa Schumacherom i Raikkonenom. Ako se Mercedes odluči za Vettela, Lewis nema pravo glasa, ili će voziti s Vettelom ili ide u penziju.
If you no longer go for a gap which exists, you are no longer a racing driver.
Ayrton Senna

Post 22.05.2020., 16:41 Re: Sebastian Vettel

Alen13ASC
GP3
GP3
Kontakt:
Pogledaj profil
Da, eto recimo tada Schumacher je mogao glat osvojiti 2007 i 2008 prvenstvo pošto je McLaren bio u rasulu s spygateom i ratom među vozačima a Massa je pružao otpor ali ne dovoljno. I onda bafff, Schumacher napušta Ferrari i "kao" F1.

Ali opet, Mečka nije Ferrari. Oni rade po nekim načelima, i idu ka stabilnosti i održivosti. Izgradili su tim s Schumacherom i Rosbergom, kasnije došao Hamilton a Bottasa su stalno pratili i onda spoje taj tim Hamilton/Bottas i to se čini nepobedivo s Hamiltonove strane.

Ja se nešto razmišljam da možda Bottas ne pukne pa traži raskid, loše utiše Hamitlon na njegovu karijeru. Kao što je Alonso ubio Vandoorna tako Hamilton ubija Bottasa. Moga bi Bottas ustupiti mjesto Vettelu a Bottas da potraži svoj mir u Renaultu pa da se vrati u dane Williamsa kad je čuda radio u F1.5. Sve zavisi od Bottasovog strpljenja, da li želi Hamitlonu doneti 7 i 8 naslov ili će da traži mjesto negde drugde. On nema ugovor za 2021 koliko me pamćenje služi
Image

Post 22.05.2020., 18:38 Re: Sebastian Vettel

LH44
Donator
Donator
Registriran: 23.10.2018., 15:26
Navija za: McLaren, HAM, RIC, NOR
Pogledaj profil
Alen13ASC wrote:
22.05.2020., 16:41
On nema ugovor za 2021 koliko me pamćenje služi
Mene ako služi potpisao je prošle sezone 1+1 opcija. Sad da li je to spram performansi ili mu daju na dvije godine, pa on drugu ako hoće hoće.
ImageImage

Post 25.05.2020., 18:00 Re: Sebastian Vettel

Sarma
Donator
Donator
Registriran: 14.04.2017., 19:26
Pogledaj profil
MSC wrote:
22.05.2020., 11:04
Ja bih samo napomenuo da ukoliko je glasina istinita i da doslovno uprava Daimlera, odnosno Mercedesa želi Seba da je to nezgodna pozicija i za Tota i za Lewisa i za Bottasa. Mercedesova F1 momčad se financira najvećim djelom iz Njemačke, Mercedes je njemački brand, ne britanski i ako uprava jedne takve mega kompanije donese odluku baš me zanima što tu Lewis i Toto uopće mogu napraviti? Toto još možda i može nešto lobirati ali Lewis vjerojatno vrlo malo.
Ola Källenius the CEO of Daimler AG is the one who will have the last word on the signing of Vettel, not Toto Wolff as he has been until now. According to a marketing study, it is an operation with enormous economic benefits for Mercedes and for F1.

Sve ovisi koliko zaista ima istine u svemu tome, ali naravno da je od Daimlera zadnja.
#essereFerrari 🔴
#KeepFightingMichael

Post 25.05.2020., 21:44 Re: Sebastian Vettel

Har Kl
Donator
Donator
Registriran: 10.07.2017., 23:40
Navija za: Mercedes
Pogledaj profil
"CEO of Daimler AG" je oduvijek imao zadnju riječ u Mercedesu, a ne Toto Wolff. Tako je u svim kooperacijama, tako da su ovo šuplje priče.
Mercedes već sada ima marketinšku korist sa ovim pričama.

Odgovor