F1 Vijesti

Trenutno aktualne vijesti u svijetu Formule 1.
Odgovor

Post 20.11.2019., 12:22 Re: F1 Vijesti

Iceman
Donator
Donator
Registriran: 24.02.2015., 21:03
Navija za: Ferrari, KR7
Pogledaj profil
Ferrrari mora imati veto upravo zbog idijotarija koje u zadnje vrijeme predlaze Ross Brawn. Ono rađe ostavi formulu ovakva kakva je nego imati predlagati neke sulude ideje.

Inace jedna druga stvar zasto Ferrari (ili McLaren, ali ne i Williams) mora imati veto i jos jaci utjecaj na kreiranje pravila pa koja mozda favoriziraju taj isti Ferrari, a to je zbog momcadi tipa Mercedes, Renault, Toyota ili Honda.
Te momcadi uvjetuju svojim dolaskom u F1 na nacin da se novim pravilima tipa za 5 godina ide njima na ruku. Onda imamo situaciju gdje hebu 6-7 godina citavu F1, igraju mučki za zelenim stolom, poberu sav šlag i onda pocinju premisljati o ostanku tj odlasku. Meni bi to ostavilo gorak okus u ustima jer to je pizdunski i nikad za takve ne bih mogao navijati. Naravno oni su brend, korporacija koja bira svoju strategiju i involviranost, ali F1 bi podbacila ako bi se Mercedes povukao.

Kad sad malo razmislim sto smo gledali posljednjih 5-6 sezona stojim iza ovoga sto cu reci. Formula mora biti biznis ili sport ako hocete u kojem jedan Mercedes mora doci s ciljem: idem tamo da pobjedim Ferrari (pa Mclaren, pa ostale) . Nema veceg prestiza od toga.
Al ne... F1 je k.urva koja im je dopustila da kroje PU pravila po sebi. I sada bi maca pakirala kofere.
Ovaj Renault isto. Tamo su jos u savezu s Moslyem njurgali V4 motore i prijetili da ce otici, onda je Ferrari rekao ne i nasli su se na sredini sa V6. Eto Renaulta danas, dobili su i vise para jer su uvjetovali da im se prizna status legendarne momcadi (momcad koja ce jos dobiti vise novaca). I gdje su danas? Nek pakiraju kofere i doviđenja. Jbt stalno netko nesto uvjetuje, a Ferrari ko stara k.urva nesposobni do bola.
Glavno da svi spominju koliko je Ferrari bitan u F1. Cak nije bitno da osvaja naslove, bitno je da sudjeluje.
I zato mi je vec zlo od takve F1. Vec mjesecima slusamo o Ferrarijevom motoru. Jbt bas nedostaje Marchionne. Covjek je namjeravao napustiti sve funkcije u Fiat grupi i posvetiti se samo Ferrariju. Ono ... nesto mi govori Ferrari ce opet biti zakinut novim pravilima.

Post 20.11.2019., 12:46 Re: F1 Vijesti

zekohonda
Donator
Donator
Registriran: 25.02.2015., 08:32
Navija za: sve powered by honda
Pogledaj profil
Iceman wrote:
20.11.2019., 12:22
Inace jedna druga stvar zasto Ferrari (ili McLaren, ali ne i Williams) mora imati veto i jos jaci utjecaj na kreiranje pravila pa koja mozda favoriziraju taj isti Ferrari, a to je zbog momcadi tipa Mercedes, Renault, Toyota ili Honda.
Te momcadi uvjetuju svojim dolaskom u F1 na nacin da se novim pravilima tipa za 5 godina ide njima na ruku. Onda imamo situaciju gdje hebu 6-7 godina citavu F1, igraju mučki za zelenim stolom, poberu sav šlag i onda pocinju premisljati o ostanku tj odlasku. Meni bi to ostavilo gorak okus u ustima jer to je pizdunski i nikad za takve ne bih mogao navijati. Naravno oni su brend, korporacija koja bira svoju strategiju i involviranost, ali F1 bi podbacila ako bi se Mercedes povukao.
što je honda uvjetovala? ili toyota?
The FIA will take all necessary action to protect the sport and its role and reputation as regulator of the FIA Formula One World Championship.

Post 20.11.2019., 13:11 Re: F1 Vijesti

Ferrari
Formula 1
Formula 1
Registriran: 21.05.2015., 16:23
Navija za: Ferrari, Seb,Ricci
Pogledaj profil
Iceman wrote:
Ferrrari mora imati veto upravo zbog idijotarija koje u zadnje vrijeme predlaze Ross Brawn. Ono rađe ostavi formulu ovakva kakva je nego imati predlagati neke sulude ideje.

Kad sad malo razmislim sto smo gledali posljednjih 5-6 sezona stojim iza ovoga sto cu reci. Formula mora biti biznis ili sport ako hocete u kojem jedan Mercedes mora doci s ciljem: idem tamo da pobjedim Ferrari (pa Mclaren, pa ostale) . Nema veceg prestiza od toga.
Al ne... F1 je k.urva koja im je dopustila da kroje PU pravila po sebi. I sada bi maca pakirala kofere.
Ovaj Renault isto. Tamo su jos u savezu s Moslyem njurgali V4 motore i prijetili da ce otici, onda je Ferrari rekao ne i nasli su se na sredini sa V6. Eto Renaulta danas, dobili su i vise para jer su uvjetovali da im se prizna status legendarne momcadi (momcad koja ce jos dobiti vise novaca). I gdje su danas? Nek pakiraju kofere i doviđenja. Jbt stalno netko nesto uvjetuje, a Ferrari ko stara k.urva nesposobni do bola.
Glavno da svi spominju koliko je Ferrari bitan u F1. Cak nije bitno da osvaja naslove, bitno je da sudjeluje.
I zato mi je vec zlo od takve F1. Vec mjesecima slusamo o Ferrarijevom motoru. Jbt bas nedostaje Marchionne. Covjek je namjeravao napustiti sve funkcije u Fiat grupi i posvetiti se samo Ferrariju. Ono ... nesto mi govori Ferrari ce opet biti zakinut novim pravilima.
Kad smo kod motora Sad ti meni reci je li ovo normalno? Pa KOJA ekipa je bila pod ovolikom kontrolom?
Smijeh što se događa...

I opet je Ferrarija efektivno namagarčilo jer je RBR i Mercedes čekao da Ferrari odobri pravila (imaju glas u vijeću tj. TAJ veto) i kada je Ferrari dao svoj glas, eto njih u punoj ofenzivi.

E da je Enzo tu...
We fight together. We win together. We lose together. Forza Ferrari
Image Image

Post 20.11.2019., 13:14 Re: F1 Vijesti

avetma
Administrator
Administrator
Registriran: 27.01.2015., 16:14
Navija za: VET
Kontakt:
Pogledaj profil
A tko je "nonferrari"? Hoće itko okladu da je Toro Rosso? :)

Najprije, amus je red bullovo glasilo, tako da bi bilo koji Renault ili Mercedes sigurno prozvali kao što su prozvali Ferrari.

Znaci, ostaju Hodnine ekipe. Red Bull nije blesav da sam testira bilo što sivo, znači - Toro Rosso.

Čuj, jedan Ferrari, drugi Ferrarijevi kupac i "misteriozni treći" :rofl:

Post 20.11.2019., 13:20 Re: F1 Vijesti

Ferrari
Formula 1
Formula 1
Pogledaj profil
Pa već je svima jasno da je AMuS glasilo RBR-a. Da li je netko primjetio kako više nema onih članaka o Renaultu? Tipa "koliko konja imaju", "koliko njihovi motori gube na ravnicama prema GPS-u" i slično?

To je sve dolazilo od strane RBR-a. Pogotovo prošle godine gdje je TR imao Hondu, a RBR Renault pa su onda često bili članci koji su se bavili tom tematikom. Ove godine? Ništa.

Interesantno...isto tako AMuS zna da je Ferrariju uzelo pumpu goriva, još jednoj njihovoj mušteriji, a kao ne znaju ko je treći. :trep:
Image Image

Post 20.11.2019., 14:11 Re: F1 Vijesti

Multi 21
Formula 2
Formula 2
Registriran: 07.07.2017., 18:38
Navija za: Ferrari
Pogledaj profil
Opet ponavljam, neka Ferrari prijavljuje što im je sumnjivo s Mercedesom, Red Bullom itd. Nitko im ne brani. Što mislite zašto FIA ovako temeljito pretrazuje Ferrari? Jer ne vole crvenu boju? Ili im je natuknuto od strane drugih ekipa... Pa uzvrati istom mjerom.
Nije Ferrari nikakva žrtva, samo su nesposobni igrati političke igrice.
"If everything seems under control, you're not going fast enough." Mario Andretti

Post 20.11.2019., 14:15 Re: F1 Vijesti

Har Kl
Donator
Donator
Registriran: 10.07.2017., 23:40
Navija za: Mercedes
Pogledaj profil
Iceman wrote:

Ovaj Renault isto.
Tamo su jos u savezu s Moslyem njurgali V4 motore i prijetili da ce otici, onda je Ferrari rekao ne i nasli su se na sredini sa V6
. Eto Renaulta danas, dobili su i vise para jer su uvjetovali da im se prizna status legendarne momcadi (momcad koja ce jos dobiti vise novaca). I gdje su danas? Nek pakiraju kofere i doviđenja. Jbt stalno netko nesto uvjetuje, a Ferrari ko stara k.urva nesposobni do bola.
I zato mi je vec zlo od takve F1. Vec mjesecima slusamo o Ferrarijevom motoru. Jbt bas nedostaje Marchionne. Covjek je namjeravao napustiti sve funkcije u Fiat grupi i posvetiti se samo Ferrariju. Ono ...
nesto mi govori Ferrari ce opet biti zakinut novim pravilima
.
Pozdrav. Samo da ne dođe do zamjene teza.
F1 ≠ Formula 1 bez obzira što se to tako hoće predstaviti od strane kako Ferrarija tako i njihovih navijača.
Ne sporim njegovu važnost i ulogu kroz istoriju, ali upravo zbog preuveličavanja značenja nekih stvari umalo nije došlo do propasti F1 krajem 2000 ih godina, kad smo izgubili u dvije godine nekoliko značajnih imena iz autoindustrije.
1. bold - ne mora i ne treba. Kako reče zeko, Ferrari i pored VETO nije zabranio reverse grid. Zašto nije, ne znam niti treba da znam, ali to je samo dokaz da Ferrari ne upotrebljava VETO zbog F1 već samo zbog svojih interesa. Nikakva DNK i ostala sranja, samo interes.
2. bold. Baš zato i ne treba. Zašto bi Ferrari imao prednost u kreiranju pravila u odnosu na Hondu, Mercedes i Renault? Zato što je bio tu cijelo vrijeme? Pa nek mu ukinu povlašteni bonus pa bih baš volio vidjeti do kad bi ta ljubav trajala.
3. i 4. bold. F1 jeste kurva, ali zato što samo jedna ekipa ima povlašten status. Ferrari je pod prijetnjom VETO u zadnju trenutak promijenio formulu motora sa četverocilindričnih na V6 motore. Znači Ferrari je bio taj koji je izmjenio ono što se godinama dogovaralo, dok su Renault i Mercedes bili za drugu opciju. Nikakva sredina nije bila u pitanju. Samo postavljena granica šta je prihvatljivo za Ferrari. Mercedes i Renault su se složili i dobili smo današnje motore. Da nije bilo VETO ko zna šta bi bilo, ali sumnjam da bi bila gora situacija za sve ostale osim Mercedesa.
5. bold. Opet je Ferrari bio taj koji je mimo ostalih ekipa podržao nova pravila. I opet prijetnja VETO (nisam siguran bila prijetnja) da se nova pravila moraju uvesti (bez obzira što se ja slažem sa tim, a to sam čak i na forumu napisao). I na kraju opet će neko drugi zakinuti Ferrari.
Ferrari wrote:
20.11.2019., 13:11
Pa KOJA ekipa je bila pod ovolikom kontrolom?
Smijeh što se događa...

I opet je Ferrarija efektivno namagarčilo jer je RBR i Mercedes čekao da Ferrari odobri pravila (imaju glas u vijeću tj. TAJ veto) i kada je Ferrari dao svoj glas, eto njih u punoj ofenzivi.

E da je Enzo tu...
Koja bi ekipa trebala biti pod takvom kontrolom i zbog kojih razloga?
Vama ne smeta to što možda varate, već što se neko usudio da preispita da li varate. E to je ne smiješno, već smiješno za plakat ...

Niko nije Ferrarija namagarčio , jer je istina skroz drugačija. Ispali ste šupci prema ostalim proizvođačima.
Ako je to razlog ofanzive RB-a na Ferrari, sasvim opravdano.
I ne znam odkud ti Mercedes u priči kad se Mercedes nije bunio. Imam osjećaj da je Mercedes već imao spreman sistem za slijedeću sezonu, zato se nije ni bunio.

Post 20.11.2019., 14:45 Re: F1 Vijesti

zekohonda
Donator
Donator
Registriran: 25.02.2015., 08:32
Navija za: sve powered by honda
Pogledaj profil
@harkl
F1 ≠ Formula 1 ... mislim da ti fali znak jednakosti.
ili ferrari na jednoj strani. :mrgreen:
The FIA will take all necessary action to protect the sport and its role and reputation as regulator of the FIA Formula One World Championship.

Post 20.11.2019., 15:01 Re: F1 Vijesti

Har Kl
Donator
Donator
Registriran: 10.07.2017., 23:40
Navija za: Mercedes
Pogledaj profil
zekohonda wrote:
20.11.2019., 14:45
@harkl
F1 ≠ Formula 1 ... mislim da ti fali znak jednakosti.
ili ferrari na jednoj strani. :mrgreen:
To drugo je u pitanju @zeko :zubo: :thumbs:

Post 20.11.2019., 15:03 Re: F1 Vijesti

Ibarac00
Karting
Karting
Registriran: 03.10.2017., 12:28
Navija za: Sergio Perez, FI, SF.
Pogledaj profil
Kako bi bilo da sve ekipe imaju iste senzore svaki trening, svake kvale, svaku utrku. Senzor na sve sto se moze stavit.
A ne da jedna ekipa ispast, da moraju bit stalno s FIAom i njihovim inenjerima koji se motaju po garazi i šunjkaju sto ferrari radi.
Ako ovaj RB protest skupa s Mercom ne urodi plodom, dokaze se da je Ferkan regularan. Neka prisile Merc i RB da kesnu po 10ak mil € na Ferrarijev racun zbog dusevne boli i sto se Fia motala po garazi ferrarija i smetala u ferrarijevom standardnom programu.

Post 20.11.2019., 19:24 Re: F1 Vijesti

Ferrari
Formula 1
Formula 1
Pogledaj profil
Har Kl wrote:
20.11.2019., 14:15
Iceman wrote:

Ovaj Renault isto.
Tamo su jos u savezu s Moslyem njurgali V4 motore i prijetili da ce otici, onda je Ferrari rekao ne i nasli su se na sredini sa V6
. Eto Renaulta danas, dobili su i vise para jer su uvjetovali da im se prizna status legendarne momcadi (momcad koja ce jos dobiti vise novaca). I gdje su danas? Nek pakiraju kofere i doviđenja. Jbt stalno netko nesto uvjetuje, a Ferrari ko stara k.urva nesposobni do bola.
I zato mi je vec zlo od takve F1. Vec mjesecima slusamo o Ferrarijevom motoru. Jbt bas nedostaje Marchionne. Covjek je namjeravao napustiti sve funkcije u Fiat grupi i posvetiti se samo Ferrariju. Ono ...
nesto mi govori Ferrari ce opet biti zakinut novim pravilima
.
Pozdrav. Samo da ne dođe do zamjene teza.
F1 ≠ Formula 1 bez obzira što se to tako hoće predstaviti od strane kako Ferrarija tako i njihovih navijača.
Ne sporim njegovu važnost i ulogu kroz istoriju, ali upravo zbog preuveličavanja značenja nekih stvari umalo nije došlo do propasti F1 krajem 2000 ih godina, kad smo izgubili u dvije godine nekoliko značajnih imena iz autoindustrije.
1. bold - ne mora i ne treba. Kako reče zeko, Ferrari i pored VETO nije zabranio reverse grid. Zašto nije, ne znam niti treba da znam, ali to je samo dokaz da Ferrari ne upotrebljava VETO zbog F1 već samo zbog svojih interesa. Nikakva DNK i ostala sranja, samo interes.
2. bold. Baš zato i ne treba. Zašto bi Ferrari imao prednost u kreiranju pravila u odnosu na Hondu, Mercedes i Renault? Zato što je bio tu cijelo vrijeme? Pa nek mu ukinu povlašteni bonus pa bih baš volio vidjeti do kad bi ta ljubav trajala.
3. i 4. bold. F1 jeste kurva, ali zato što samo jedna ekipa ima povlašten status. Ferrari je pod prijetnjom VETO u zadnju trenutak promijenio formulu motora sa četverocilindričnih na V6 motore. Znači Ferrari je bio taj koji je izmjenio ono što se godinama dogovaralo, dok su Renault i Mercedes bili za drugu opciju. Nikakva sredina nije bila u pitanju. Samo postavljena granica šta je prihvatljivo za Ferrari. Mercedes i Renault su se složili i dobili smo današnje motore. Da nije bilo VETO ko zna šta bi bilo, ali sumnjam da bi bila gora situacija za sve ostale osim Mercedesa.
5. bold. Opet je Ferrari bio taj koji je mimo ostalih ekipa podržao nova pravila. I opet prijetnja VETO (nisam siguran bila prijetnja) da se nova pravila moraju uvesti (bez obzira što se ja slažem sa tim, a to sam čak i na forumu napisao). I na kraju opet će neko drugi zakinuti Ferrari.
Ferrari wrote:
20.11.2019., 13:11
Pa KOJA ekipa je bila pod ovolikom kontrolom?
Smijeh što se događa...

E da je Enzo tu...
Koja bi ekipa trebala biti pod takvom kontrolom i zbog kojih razloga?
Vama ne smeta to što možda varate, već što se neko usudio da preispita da li varate. E to je ne smiješno, već smiješno za plakat ...

Niko nije Ferrarija namagarčio , jer je istina skroz drugačija. Ispali ste šupci prema ostalim proizvođačima.
Ako je to razlog ofanzive RB-a na Ferrari, sasvim opravdano.
I ne znam odkud ti Mercedes u priči kad se Mercedes nije bunio. Imam osjećaj da je Mercedes već imao spreman sistem za slijedeću sezonu, zato se nije ni bunio.
“What’s come out this week has been quite interesting to see,” said Hamilton. “Obviously today I think they’ve lost a bit of power. I’m interested to see how that continues and how it reflects in the race tomorrow.”
https://www.racefans.net/2019/11/03/ham ... on-engine/
“I think they were still pretty useful on the straights,” said Allison. “But not quite as marked as it was [Friday].
“That could be all sorts of things. We all run different power modes on a Friday.
“Probably the only thing that you could stand back from a distance and say is that it's two races on the trot where it hasn't been pole position for a Ferrari. And they sort of had a reasonably comfortable margin.
https://www.motorsport.com/f1/news/ferr ... n/4598613/

Wolff went a step further, claiming data showed Ferrari's performance dipped in Texas, although he stopped short of accusing the Scuderia of cheating.
"We just had a discussion about the data from the race, and the speed trace looks very different to the last few races," he said.
https://wwos.nine.com.au/motorsport/f1- ... 768f8adf9c

Više nego očite insinuacije...
Niko nije Ferrarija namagarčio , jer je istina skroz drugačija. Ispali ste šupci prema ostalim proizvođačima
.

U kojem smislu? Definiraj to lijepo.
Image Image

Post 24.11.2019., 00:05 Re: F1 Vijesti

Ferrari
Formula 1
Formula 1
Pogledaj profil
Bože sačuvaj, kolika jebena ulizica moraš biti da ovako ideš mijenjati povijest?
Image Image

Post 24.11.2019., 04:56 Re: F1 Vijesti

Pastor
Formula 2
Formula 2
Registriran: 14.04.2018., 11:15
Navija za: Seb
Pogledaj profil
I ovakav subjektivni retard piše za F1 stranicu. :facepalm:

Post 24.11.2019., 10:34 Re: F1 Vijesti

Frantic
Donator
Donator
Registriran: 16.06.2015., 21:46
Pogledaj profil
Bože sačuvaj :facepalm:
Sad ćemo doći i do toga da je (izgleda) i ove godine Ferrari imao bolji bolid.
A neki stari prdonja koji je nekad bio faktor u F1 (više nije) ili neki bivši drugorazredni vozač koji se igrom slučaja borio za titulu ili je osvojio zbog dominantnog bolida će vjerovatno opet izvaliti kako bi Hamilton ili Alonso osvojili titulu sa ovakvim Ferrarijem.
:kokice:
Lik je postigao jedan novi level u onanisanju na Mercedes i Hamiltona.
Što je najgore, ima likova koji će braniti ovu teoriju.
Vjerovatno i na ovom forumu.
"Ako želite pobijediti na utrci, onda morate prvi proći ciljem" :kockastazastava:
Premalo se vjeruje Binottu!!!! :gandalf:

T.W.: "Sezona 2020. neće biti lagana za Mercedes!"

Post 24.11.2019., 10:44 Re: F1 Vijesti

avetma
Administrator
Administrator
Kontakt:
Pogledaj profil
Uvijek ima nekog tko će braniti bilo kakvu teoriju, ništa različito nije ni kod ove. To je ljepota različitih mišljenja :)

Jedno teoretsko pitanje - zašto britanskim medijima smeta činjenica da je Merc najdominantniji bolid ikad u F1? Je li stvar u tome da žele od Hamiltona napraviti underdoga, ili nešto drugo? Bi li toliko uzdizali pogreške konkurencije i partije vozača da se radi recimo o McLarenu ili nekoj britanskoj ekipi, a ne o Mercedesu?

Nemam neko sjajno pamćenje, ali koliko se sjećam - 2008. je Hamilton osvojio naslov u sezoni kad su Ferrari i McLaren neupitno bili rame uz rame, ali ne pamtim da su za tu godinu imali toliko medijske agresive kao ove i zadnjih par godina... Tad je narativ bio da su sjajan posao obavili McLaren i Hamilton, a u zadnje vrijeme je narativ drastično pomaknut na "sjajan posao Hamiltona, unatoč moćnom Ferrariju". Njemački Mercedes je tu valjda nužno zlo...

Ili se radi o bojazni da će se Lewisa i Mercedes pamtiti onako kako oni pamte Schumachera i Ferrari početkom milenija?

Post 24.11.2019., 10:50 Re: F1 Vijesti

Ferrari
Formula 1
Formula 1
Pogledaj profil
Pa mislim da je svima jasno što rade.

Jednostavno želi se napraviti priča da Hamilton i Mercedes nisu bili dominantni tako da ljudi ne omalovažavaju te titule. Već da ispadnu impresivnije.

Tj. da ispadne da onaj alat koji je imao u rukama nije bio tako dobar.

Ko kaže suprotno, laže. Eto.

E, a kada se dođe to Vettela i RBR-a (ili MSC) onda počnu priče "a...pa to je bio Newey/Brawn bolid pa to je bila dominacija ljudi!"...

Poprilično jasno, ali neka im bude.
Last edited by Ferrari on 24.11.2019., 10:50, edited 1 time in total.
Image Image

Post 24.11.2019., 10:50 Re: F1 Vijesti

Sarma
Donator
Donator
Registriran: 14.04.2017., 19:26
Pogledaj profil
Britanska štampa i njeni novinari silom uvjeravaju da Mercedes/Lewis nema i nije imao dominantan bolid.

A šta drugo očekivati od njih?
#essereFerrari 🔴
#KeepFightingMichael

Post 24.11.2019., 11:00 Re: F1 Vijesti

Sarma
Donator
Donator
Registriran: 14.04.2017., 19:26
Pogledaj profil
:rofl: :klanjam: :facepalm:
#essereFerrari 🔴
#KeepFightingMichael

Post 24.11.2019., 11:03 Re: F1 Vijesti

Ferrari
Formula 1
Formula 1
Pogledaj profil
Veća budala, nego sam mislio.
Image Image

Post 24.11.2019., 11:10 Re: F1 Vijesti

avetma
Administrator
Administrator
Kontakt:
Pogledaj profil
Evo jedna kontra analiza, čini mi se da ima puno više smisla nego njegova. Zapravo, Lewis je na svakoj utrci mogao pobijediti, teoretski.

AUS - Mercedes imao bolid za pobjedu, HAM loš start
BAH - HAM pobijedio
KIN - HAM pobijedio
AZE - Mercedes imao bolid za pobjedu, HAM loše kvalifikacije
ŠPA - HAM pobijedio
MON - HAM pobijedio
KAN - HAM pobijedio
FRA - HAM pobijedio
AUT - zbog problema s nadmorskom visinom Merc čuvao motor, inače bi HAM mogao pobijediti jer dolaze nakon 8 pobjedničkih GP vikenda
BRI - HAM pobjiedio
NJE - HAM mogao pobijediti da se nije razbio iz vodstva
MAĐ - HAM pobijedio
BEL - HAM je mogao pobijediti da je brže prolazio kroz promet
ITA - HAM mogao pobijediti da je znao prestići očigledno sporijeg Leclerca
SIN - HAM mogao pobijediti da nije uprskao kvalifikacije
RUS - HAM pobijedio
JAP - HAM imao bolid za pobjedu, uprskao zbog kvalifikacija
MEK - HAM pobijedio
SAD - HAM imao bolid za pobjedu - loše kvalifikacije
BRA - HAM imao bolid za pobjedu, loše kvalifikacije + strategija + greška u utrci

Odgovor