Bok! F1puls dio troškova podmiruje prikazom reklama. Stoga, kako bismo mogli nastaviti raditi ono što radimo od 2015. - molimo da za ovu stranicu onemogućite AdBlock. Hvala :)

Russell najbrži i na drugom slobodnom treningu za VN Sakhira

Jelena Benger

Obavijest

Primijetili smo da koristite AdBlock. Razumijemo, ali F1puls je toliko posjećen da su mjesečni troškovi servera jako visoki.

Dio tih troškova podmirujemo samim prikazom reklama, a one nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da ga na ovoj stranici onemogućite. Hvala.

Najnovije s foruma

Forum portala je otvoren samo za članove. Molimo, registrirajte se.

George Russell, koji u Mercedesu ovog vikenda mijenja Lewisa Hamiltona, postavio je najbrže vrijeme drugog slobodnog treninga: 0’54.713. Drugi najbrži bio je Max Verstappen iz Red Bulla, a treći Sergio Perez iz Racing Pointa. Russellov momčadski kolega Valtteri Bottas završio je tek jedanaesti. Njemu su mnoga vremena koja bi ga odnjela na vrh poretka pobrisana zbog nepošivanja granica staze u 8. zavoju. Isto se dogodilo i Verstappenu.

Debitant Pietro Fittipaldi, koji u Haasu mijenja Romaina Grosjeana, otvorio je drugi slobodni trening za VN Sakhira na vanjskom krugu staze u Bahreinu. Sam je neko vrijeme kružio po stazi se dok nisu polako počeli izlaziti i ostali vozači iz sredine poretka, uglavnom na mediumu, dok smo na Red Bullove i Mercedesove vozače morali duže čekati.

Sebastian Vettel izvrtio se u drugom zavoju. Na vrhu su se poretka izmjenjivali vozači Racing Pointa, Renaulta i McLarena. Charles Leclerc javio je na radio da se nešto pokvarilo nakon što je agresivno prešao preko pasice. Jedva se dokoturao pred sam ulazak u pit-lane, dalje su mu morali pomoći mehaničari. Sumnja se na kvar na mjenjaču i Monegažanin nije više sudjelovao u FP2. Lando Norris također je prošao nezgodno preko pasica i prijavio da se nešto potrgalo na podnici.

Dvadeset minuta nakon početka počeli su izlaziti i vozači Red Bulla i Mercedesa. Russell je postavio osmo najbrže vrijeme, a Bottas uz grešku drugo na hardu. Verstappen je na medium gumama došao do prve pozicije s 0’55.043.

Sergio Perez prvi je izašao na soft gumama i postavio najbrže vrijeme do tad: 0’54.866. Vettel je ponovno izgubio bolid u petom zavoju i odsklizao se po unutarnjoj strani 6. zavoja. Kevin Magnussen taman je ulazio u šesti zavoj, ali uspio je na vrijeme reagirati i izbjeći sudar.

Bottas je na softu prešao u vodstvo za tri i pol desetinke, no vrijeme mu je obrisano jer je prešao preko granica staze u osmom zavoju. Tako je Russell napravio vrijeme 0’54.713 i skočio na prvo mjesto. Verstappenu je također izbrisano vrijeme.

I Verstappen i Albon žalili su se na podupravljanje. Lando Norris izašao je ponovno na stazu, no nije de dugo zadržao. Prijavio je problem pa ga je inženjer pozvao odmah u boks.

Verstappen je napokon složio legalan krug i došao do drugog mjesta.

Posljednjih četrdesetak minuta vozači su vozili duge stintove pa se vremena više nisu popravljala.

George Russell je tako ostao najbrži ispred Verstappena i Pereza. Četvrti najbrži bio je Esteban Ocon iz Renaulta, peti Alex Albon, a šesti AlphaTaurijev Daniil Kvjat. Sedmo mjesto zauzeo je Lance Stroll iz Racing Pointa, osmo Daniel Ricciardo iz Ranauta. Deveti je bio Pierre Gasly, a krug deset najbržih zatvara Carlos Sainz iz McLarena.

Sutra su na rasporedu treći slobodni trening u 15:00 sati, a zatim kvalifikacije u 18:00 sati.

PozicijaVozačMomčadKrugoviVrijemeZaostatak
1.George RussellMercedes4854.713 –
2.Max VerstappenRed Bull4354.841+0.128
3.Sergio PerezRacing Point5254.866+0.153
4.Esteban OconRenault5054.940+0.227
5.Alex AlbonRed Bull4255.036+0.323
6.Daniil KvjatAlphaTauri5855.068+0.355
7.Lance StrollRacing Point4455.104+0.391
8.Daniel RicciardoRenault4755.124+0.411
9.Pierre GaslyAlphaTauri4855.133+0.420
10.Carlos Sainz Jr.McLaren3955.258+0.545
11.Valtteri BottasMercedes5255.321+0.608
12.Kimi RaikkonenAlfa Romeo5455.484+0.771
13.Antonio GiovinazziAlfa Romeo5755.533+0.820
14.Kevin MagnussenHaas4955.738+1.025
15.Nicholas LatifiWilliams5255.784+1.071
16.Sebastian VettelFerrari4355.830+1.117
17.Lando NorrisMcLaren1456.031+1.318
18.Pietro FittipaldiHaas5656.1101.397
19.Jack AitkenWilliams5856.2601.547
20.Charles LeclercFerrari2 – –

Podrži nas

Zadnji donatori:
limitmaker1

Top donatori:
Jester
Crash
wapi

Zajedno smo od veljače 2015. godine. Donirajte i vi iznos po volji na PayPal.

Jelena Benger
Pulsmedia autor
140 članaka Više o autoru

Primijetili smo da koristite AdBlock. Razumijemo, ali Pulsmedia portal je toliko posjećen da su mjesečni troškovi servera jako visoki.

Dio tih troškova podmirujemo samim prikazom reklama, a one nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da ga na ovoj stranici onemogućite. Ako želite u potpunosti ukloniti reklame, možete postati donator portala. Hvala.

Komentiraj

49 komentara

  1. Adrian Newey zgrobnika Donator Prikaži

    Rusel oko moje!



    25

    2
  2. Jackie Stewart veki66 Prikaži

    Puno vozaca je grijesilo ali ovaj Bottas je napravio vise gresaka nego svi ostali zajedno,on je izgorio…



    20

    1
    • Bernie Ecclestone Dani Donator Prikaži

      Bottasovo vrijeme je na hard gumi. Sa tim gumama ima najbrži zadnji sektor. Prelako ga otpisujete . Slično se dogodilo i u slučaju Rosberga. Stalno pljuvanje, a čovjek nakon toga postao prvak.



      3

      9
      • Jackie Stewart veki66 Prikaži

        Molim???? Ti si stvarno nasao usporedjivat Nicu sa Bottasom….. Ja sam Nicin navijac od kad je prvi put nastupio u F1,i on je po meni jedan od podcijenjenih vozaca u povijesti F1,gospodin i na stazi i van nje…. a od kad je napustio F1 samo se vidi koliko je dobar bio bio i ravnopravan Hamiltonu….. i svaka usporedba Nike i Bottasa nema smisla…Bottas izgubi 2 treninga protiv rokija… ima dominantan bolid a rezultati su mu ono,prosijecni…necu ja rec da je on los vozac…ali da je vozac top kalibra nije….u nekoj momcadi iz sredine on bi bio odlican…ali nista vise od tog…



        9

        2
        • Bernie Ecclestone Dani Donator Prikaži

          Tko je roki? To što je Russell brži na treninzima ništa ne znači. Pogotovo na ovoj stazi. Pored toga mali je vanserijski talent , ali ja i dalje mislim da su Max i Bottas brži na ovoj stazi.



          2

          9
        • Ferrari AMG Prikaži

          Od kad se trening moze izgubiti?



          7

          4
      • Sebastian Vettel 5 Pastor Prikaži

        Nije Bottas na hardu bio nigdje najbrži. Imao je najbrže vrijeme na softu, ali mu je poništeno zbog silaska sa staze. Na softu je postavio najbrže sektore.



        4

        0
  3. Sebastian Vettel 5 battery992 Prikaži

    Dugo nisam ovako mnogo želio nekomu uspjeh kao Russelu… Momak daje sve od sebe, zaslužio je to. Netko tako talentirani dvije godine vozi Williams… Pogotovo još onaj prošlogodišnji F2 Williams… Go George, go!!!



    28

    2
    • Williams Montoya Prikaži

      Osim Hamiltona, u zadnjih 20 godina su svi prvaci počimali i kalili se kao Russel, godinu ili dvije u slabim momčadima

      Schumi – Jordan,
      Alonso – Minardi
      Kimi – Sauber
      Button – osrednji Williams,
      Vettel – Toro Rosso



      4

      1
  4. Prijedlog naslova: “Totto sedmicom izbija untera Hamiltonu”



    21

    4
  5. Kad ta Shakira nastupa već jednom?



    17

    2
  6. Ayrton Senna Lakinen Prikaži

    Rusellu zlato nase 🙌🙌🤡🤡🤡,koliko klovnova ces napraviti



    5

    5
  7. Shell Kvarner45 Donator Prikaži

    ..osim što mi je drago zbog Georga, ovo je poražavajuća činjenica za ostale timove jer se sada tek vidi da je ovaj bolid druga planeta za se druge bolide… Laički rečeno, svaki vozač F1 bi bio s njim prvi i najbrži… Nisam siguran da je i Lewisu ugodno to gledati…mislim da tako nešto prije nije bilo moguće… No tehnologija je napredovala pa za nekih 20 godina možda ni neće trebati vozača u bolidu… Ničim rečenim ne želim umanjiti kvalitetu Georga…



    21

    6
  8. Kimi Raikkonen 7 vwvtc Prikaži

    Truba botas iliti Trubotas!



    4

    2
  9. Lando Norris Zola Prikaži

    Uf sta je sa meclsrenom. Dosta losi


    0

    0
  10. Sve je ovo lijepo i nadam se filmskoj prici da rusell moze pobjedit, ali mislim da mu nece dopustit da to napravi… Pa razmislite ako bi uspio onda bi bilo da Hamilton pobjeđuje samo radi auta… Mislim da Hamilton i Toto to nece probavit tako bas. Iako mu je toto menađer sve stoji ali ja ne vjerujem… P.s. rano je o ovome pricat tko zna sta ce bit do kraja vikenda ali mislim da ako bude u poziciji da mozda ima mogucnost pobjede nece mu dopustit… Moje misljenje naravno…. Iako ponavljam ja bi bas volio da uspije i da pobjedi….



    17

    1
  11. Mercedes Serviser Donator Prikaži

    E Bottas,Bottas.Ostavio ženu zbog karijere,a žena ti nabije kletvu da te i junior trga,ne samo veteran.



    9

    4
  12. Divim se Tottu, postavljanjem Russella u ekipu dobit ce odjednom odgovor na više pitanja i zaraditi bolju pregovaracku poziciju u razgovoru sa Hamiltonom jer iako su veoma prisni Totto je profesionalac. Ne mislim da nece sklopiti ugovor ali saznanje da je za nastavak dominacije dobar i Russell koji bi imao za jednu nulu manje platu nece pomoci Lewisu.
    Saznat ce koliko su dobri Russell i Bottas, a posebno Bottas jer nema protiv sebe nenadmašnog Lewisa nego vozaca koji tek treba da se privikne na bolid.



    10

    3
  13. Sebastian igra ringe ringe raja sam sa sobom…



    5

    5
  14. Michael Schumacher VRSV546 Prikaži

    Znam da je petak tek gotov i sve, al su maxa pljuvali kad je reka da bi 90% ljudi pobjedivalu u mercu, russel je visoko talentirani momak hamilton je svjetska klasa vozaca, al bolid je druga kategorija.
    Tako da ova korona bi mogla kostat puno hamiltona i botasa,. Al se hamiltonu nesto puno gore desilo a to je da su mozda sad cak i hamiltonivim navijacima pokazali da hamilton i botas kako je magnusen rekao igraju s teniskim reketom a ostali s ping pong reketom



    18

    1
  15. Jim Clark Vettel-Ferrari Donator Prikaži

    Propustio oba treninga…

    Fino se Russel adaptirao za prvi dan u Mercedesu, nadam se da ce to ponoviti sutra, a prekosutra pogotovo.



    4

    0
  16. Ovi rezultati i rezultati sa 1. slobodnog treninga dokazuju više stvari. Prvo je to da je Mercedesov bolid uvjerljivo najbolji od svih ostalih, ne znam da li smo u povijesti ovog sporta imali tako dominantan bolid u odnosu na ostatak konkurencije.
    Drugo je nešto što se nikako neće svidjeti navijačima Hamiltona, ali činjenica je da bi pola vozača iz današnjeg grida Formule 1 pobijeđivalo sa ovim bolidom. To dokazuje da Hamilton osvaja tolika prvenstva zbog uvjerljivo najboljeg bolida. Nitko ne osporava da je Hamilton veliki vozač, ali zbog ovog danas nikad se za njega neće moći reći da je najveći vozač svih vremena, jednostavno ne može stati u istu rečenicu sa Michaelom i Ayertonom. Ako vozač koji u karijeri nije osvojio nijedan bod sada u bolidu Mercedesa bude uvjerljivo najbrži to govori puno toga o bolidu. Tek sada se vidi koliko praktički lagano Hamilton osvaja prvenstva, praktički bez vožnje na nekoj granici i bez pritiska.
    Dragi navijači Hamiltona, ne želim omalovažavat vašeg favorita, ali jednostavno moram reći da je ovo danas dokaz da Hamilton definitivno nije ni blizu toga da ga zovemo najvećim svih vremena, to su činjenice, mislim da je to ne samo moje mišljenje, već i mišljenje velikog broja ljudi koke prate ovaj sport više od 10,20,30 godina. Žao mi vas je, ali je tako.



    21

    13
    • Jackie Stewart veki66 Prikaži

      bas tako…..ja kad god sam napisao nesto na tu temu bio sam samo u minusima…. ali to je bas najveca razlika izmedju Ham,Vet,Sch i ostalih…oni su se svi borili i izborili za svoje naslove…a Hamilton se borio samo sa Rosbergom,njegovim odlaskom sece do naslova bez konkurencije….i uz to jos uvijek nesto kuka i zali se ….



      12

      9
    • Sebastian Vettel 5 Pastor Prikaži

      Kao da nam je trebao dodatni dokaz da to shvatimo… Pa samo bi budala pomislila da su Hamilton i Bottas toliko iznad ostalih, da sa bolidom koji nije ništa bolji od konkurencije gotovo uvijek startaju iz prvog reda. Samo im se ponekad omakne da jedan od njih nije… Naravno da je Mercedes ubjedljivo najbrži. Nije za to trebalo nikakvih dodatnih dokaza. A Hamilton se prošeta do naslova, jer Bottas nije ta klasa. U kvalama tu i tamo, a u utrci pokupi svaki otpadak od bolida koji se nađe na stazi. Jeli toliki baksuz, ili jednostavno ne pazi dovoljno? Možda je i do njega. Ima Hamilton i preferiran status u ekipi. Ne mogu se obojica naći uvijek na pravom mjestu. Tu Hamilton dobija prednost. Ali zasluženo, čovjek je bolji, što govore i plate vozača…
      Mercedes je najbolji. Nismo danas naučili ništa novo. Ali bi svi voljeli da u Bottasovom bolidu sjedi neko bolji, koji će bolje parirati Hamiltonu. Svi znamo da ima takvih na gridu. Nije Hamilton nedodirljiv. Jes u odnosu na Bottasa, i u tome je glavni problem.



      11

      1
      • lukarak Donator Prikaži

        Ne pazi dovoljno. Bas sam gledao na prosloj utrci kako kad ulaze u box netko ispred bottasa ide oko neceg na fast laneu, a bottas ni 5 ni 6 drito preko. Mozda je i krpa bila, mozda znas da mozes sa red flagom mijenjati gume. Al sumnjam.


        0

        2
      • Michael Schumacher VRSV546 Prikaži

        Ja kad san ranije ovo godine napisao da je vettel 4 rostruki prvak bolji od botasa i pereza popljuvalo me, a sad je russel pokaza da je on prosjek od vozaca



        5

        3
        • Sergio Perez Ibarac00 Donator Prikaži

          Vettel bolji od Bottasa i Pereza. Da je 2013. 100% Da. Ali nije.
          Vettel je najgori vozač ove sezone, bez konkurencije. Lijep pozdrav



          2

          6
        • Sebastian Vettel 5 Pastor Prikaži

          Baš me zanima kakvo će mišljenje biti tipovima poput tebe, kada sljedeće godine bude jedan od najboljih? Da je to normalno, da tako forma varira?



          2

          0
        • Niki Lauda wapi Donator Prikaži

          @Pastor činjenica je da se Vettel ove godine nije proslavio. Odvozio je Tursku kako zna i umije. Ostalo je bilo kriminalno loše. Zašto je tako loše sve osim Turske – on zna. Jednog dana će ispričatii, a do tada neka mu je sa srećom u zadnjoj crvenoj utrci i daljnjoj karijeri. Ja sam uvjeren da je trebalo Vettela poslati doma prije Spa i bilo koga drugoga staviti u taj bolid sad bi Ferrari bio 3. ili 4. u poretku.



          1

          0
    • Ja ne navijam za hamilton… Ali ovo je slobodni trening i nije dokaz nicega osim da je George jako talentirani i brz



      2

      6
  17. Ovo meni dokazuje zasada samo jednu stvar , a to je da je Mercedesov bolid nenadjeb….!! Decko uckoci preko noci u taj auto i dere najbrza vremena. Izgleda da Max nije bio daleko od istine.ne uzimam opcenito nikada jedan gp vikend kao nekakvu referencu no ovo je dokaz svim onim pricama. Mercedes jednostavno nema konkurencije i svaki malo bolji vozac u f1 s tim bolidom moze pobjediti.



    9

    2
  18. Mclaren AlkY Donator Prikaži

    Koliko je samo tu uvjerenja da je George bolji od Lewisa.
    Cak je totalno nebitno dali je bolji ili nije. Puno bitnije je da se tako veliki zaključci donose nakon samo 2 treninga. Mislim , dali to ima opce smisla ?
    Znaci li to ipak da je i Bottas bolji od Lewisa jer ga je redovito “derao” na treninzima ? Pogotovo na prva 2.
    Naravno da Russellu zelimo sve najbolje , neka i pobjedi ako bude imao prilike za to , zasto ne ?
    Ali zbog toga , umanjivati Lewisa kao vozaca , je ipak malo neozbiljno po meni.
    Jer je definitivno prerano za to.

    Kako je vec netko napisao i s cim se definitivno slazem. Jedno je pobjediti u Mercedesu , a totalno druga prica je pobjediti Lewisa u Mercedesu.



    9

    3
    • Sergio Perez Ibarac00 Donator Prikaži

      Ova vozačka rošada određenim fanovima je došla kao budali pleska, da dokažu da Hamilton nije ništa posebno, da je do Mercedesa, da mu je timski kolega slab bla bla. Bojim se za njihova srca, kad Bottas razmontira Russella danas.
      Nemam ništa protiv Georgea, vanserijski talent, ali malo mu se previse tereta stavlja na leđa da pobjedi Bottasa koji je tu starješina u timu. Držim da je George bolji, ali za to dokazati mu treba malo više navikavanja na bolid. Nadam se da će Hamilton sjesti u crvenu svetinju jedan dan i osvojiti srca navijača diljem svijeta i barem se boriti za naslov ako ga već ne može osvojiti.
      Vettela isto nitko nije gotivio dok nije došao u SF, tako će biti i s Hamom.


      0

      2
      • Niki Lauda wapi Donator Prikaži

        Naravno da je do Mercedesa, kao što je nekad bilo do McLarena, Benettona ili Ferrarija.
        Vjerojatno nitko na ovom svijetu ne misli da je Bottas bolji vozač od Maxa, ali ako ne bude krša i loma na koncu će biti 2.. a Max 3. A ako slučajno se i dogodi da Max ukupno završi drugi, to će biti vrlo tijesno. Dakle – do Mercedesa je. Ne bi niti Schu osvojio 7 naslova vozeći Minardi.


        0

        0
HrvatskiEnglish