Max Verstappen pobjednik sprint raspucavanja u Austriji

Izdvojeno

Luka Gregorić

Prije 12 mjeseci 2 min 14 komentara

Max Verstappen potvrdio je svoju brzinu i u uvjetima vlažne staze osvojivši pole position na današnjem sprint raspucavanju u Austriji. Za razliku od kvalifikacija jučer, danas su uvjeti na stazi bili drugačiji s hladnijim temperaturama i stazom koja je u procesu sušenja nakon jutarnje kiše koja je isprala stazu prije početka sprint kvalifikacija.

Sergio Perez se donekle iskupio za jučerašnje ispadanje u Q2 kvalificiravši se na drugo mjesto, dok je Lando Norris u McLarenu potvrdio da nadogradnje na njegovom bolidu rade i u ovim uvjetima s osvojenim trećim mjestom.

Četvrto vrijeme pripalo je opet odličnom Hülkenbergu koji je u Haasu nadmašio oba Ferrarija. Carlos Sainz doživio je kvar brake-by-wire sustava na početku sprint raspucavanja što mu je ostavilo samo jedan pokušaj za najbrži krug u kojem je uspio postaviti najbolje vrijeme SQ1. Na kraju je završio na 5. mjestu s desetinku bržim vremenom od timskog kolege Charlesa Leclerca. Iza su se poredali Alonso, Stroll i Ocon, a prvih deset zaključio je Magnussen.

Jedanaesti je završio Alex Albon, a nakon njega slijede Gasly te dva AlphaTaurija Tsunode i De Vriesa. Na 15. mjestu završio je George Russell koji nije postavio krug u SQ2 zbog kvara na hidraulici pri kraju SQ1.

Guanyu Zhou, koji se izvrtio se u pretposljednjem zavoju na početku sprint raspucavanja, završio je 16., dok se iza njega smjestio Oscar Piastri. Lewis Hamilton naišao je na gust promet u svom zadnjem pokušaju da se podigne iz zone ispadanja u SQ1 pa je tako završio tek 18. Zadnji startni red za sprint utrku osigurali su Valtteri Bottas i Logan Sargeant.

Sprint utrka na rasporedu je danas u 16 i 30 sati.